Şampiyonlardan Başkan Gültak’a ziyaret | Güney Gazetesi Mersin

Şampiyonlardan Başkan Gültak’a ziyaret

Şampiyonlardan Başkan Gültak’a ziyaret


Kick Boksta Avrupa Şampiyonu olan Hilal Sonay, Mardin’de düzenlenen Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü olan Esin Yüce, yine aynı şampiyonada üçüncü olarak madalyalara uzanan Ulaş Yalçınkaya ile Muhammet Tan; Antrenörleri Nasır Kandemir ile birlikte Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ı ziyaret etti.

Sporcularının elde ettiği başarıların kendilerini gururlandırdığını söyleyen Antrenör Nasır Kandemir, düzenlenecek yeni müsabakalardan da madalyalarla döneceklerine inandığını söyledi. Türkiye şampiyonu olan Hatip Emlek’in Portekiz’de yapılacak dünya şampiyonasında Akdeniz ve Türkiye’yi temsil edeceğini anlatan Kandemir, “Hilal kızımız gençlerde Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Diğer sporcularımız da yeni olmalarına rağmen Türkiye 3’üncüsü olup başarı elde ettiler. Onların da gelecekte şampiyon olacaklarına inanıyorum” dedi. Başarılarını anlatan Akdeniz’in kick boks sporcuları da kendilerine sağlanan her türlü imkân ve destek için Başkan Gültak ve Antrenör Kandemir’e teşekkür etti.

Gültak ise derece elde eden sporcuların Mersin’i gururlandırdığını ifade ederek “Bölgemizde spora ve sporcuya verdiğimiz destekler sayesinde birçok sporcumuz, Türkiye sınırlarını aşarak Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına uzandılar. Gençlerimizin, spor gibi, eğitimde, üniversite ve lise sınavlarında, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde böylesine derece yapmaları ve başarı kazanmaları, Akdeniz’in değişimi ve gelişmişliğinin bir göstergesidir. Bu da bizleri ayrıca mutlu ediyor” dedi. (Haber Merkezi)