1500 kursiyere sanat eğitimi | Güney Gazetesi Mersin

1500 kursiyere sanat eğitimi

Yenişehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Yenişehir Kişisel Gelişim Merkezinde sanat eğitimlerini tamamlayan kursiyerler sahneledikleri yılsonu gösterileriyle izleyenleri hayran bıraktı. Yeni dönemde 19 farklı branşta 1500 çocuk ve yetişkin eğitim aldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de salonu dolduran vatandaşlarla birlikte KİGEM’inyıl sonu gösterilerini izledi.

1500 kursiyere sanat eğitimi


Yenişehir Belediyesi tarafındanvatandaşlara kültür ve sanat eğitimleri vermek amacıyla kurulan Yenişehir Kişisel Gelişim Merkezinde bağlama, bale, drama, gitar, halk oyunları, modern danslar, keman,piyano, resim, tiyatro ve yaratıcı yazarlık gibi sanat alanlarında hem yetişkinlere hem de çocuklara destek veriliyor. 7’den 77’ye her yaştan vatandaşa eğitim verilen KİGEM’de gelişme çağındaki çocuklar yeteneklerini keşfederken, modern atölyeleri ve zengin eğitim seçenekleriyle yetişkinler de eğitim alıyor. 2021 yılında kurulan KİGEM’de bugüne kadar 5 bin 500 kişi eğitimlerini tamamladı.

KİGEM’de yıl boyunca yeteneklerini öğrenerek keşfedenfarklı yaş guruplarından kursiyerlerYenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Piyano, bağlama ve gitar dinletisi ile bale ve jazz dans gösterileriyle hünerlerini sergileyen KİGEM kursiyerleri izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

 

 

 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de salonu dolduran vatandaşlarla birlikte KİGEM’in yıl sonu gösterilerini izledi.

Başkan Özyiğit, “Eğitimlerini tamamlayan çocuklarımızı ve hemşehrilerimi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Vatandaşlarımıza farklı alanlarda eğitimler veriyor, sağlıklı ve kişisel gelişim açısından etkili bir hareketlilik sağlıyoruz. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’miz Türkiye’nin en önemli gösteri merkezlerinden biri, bu özelliğinin yanı sıra artık sanatın üretildiği ve öğretildiği bir mekân haline geldi. Tüm imkanlarımızla hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.(Haber Merkezi)