MEİGDER’den Esnaf Odaları Birliği’ne ziyaret   | Güney Gazetesi Mersin

MEİGDER’den Esnaf Odaları Birliği’ne ziyaret  

Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Vahap Şehitoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, başarı dileklerini iletti.

MEİGDER’den Esnaf Odaları Birliği’ne ziyaret  


Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, MEİGDER Başkanı Vahap Şehitoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle çok eski yıllara dayalı dostlukları olduğunu belirterek, nazik ziyaretlerini için teşekkür etti.

Çağımızın teknoloji çağı olduğuna ve bu anlamda internet haber sitelerinin büyük önem taşıdığını kaydeden Başkan Sarı, “Bulunduğumuz teknolojik dönemde tek tıkla dilediğimiz bilgilere ulaşmak, ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerden anında haberdar olmak önemli bir yere sahip.  Akıllı telefonlarımızdan, tabletlerimizden ya da bilgisayarlarımızdan tek tuşla habere erişim sağlayabiliyoruz. İnternet gazeteciliği, bu konuda bize sınırsız bir dünya sunuyor” dedi.

İnternet gazeteciliğinin getirdiği en önemli değişikliklerden birinin de 24 saatlik haber döngüsü olduğunun altını çizen Başkan Sarı, “ İnternet gazetecileri sürekli güncellemeler ve son dakika haberleriyle kamuoyunu 7/24 bilgilendirebilmektedir. İnternet bağlantısı olan herkes artık dünyanın herhangi bir yerinden ve herhangi bir zamanda haberleri okuyabilir, izleyebilir ya da dinleyebilir. internet gazeteciliği, haberleri tüketme biçimimiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olan ve hızla gelişen bir gazetecilik biçimidir” şeklinde konuştu.

 

 

 

MEİGDER Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Vahap Şehitoğlu ise internet gazeteciliği anlamında Türkiye’ye öncü olduklarının altını çizerek, MEİGDER’i önce federasyon, daha sonra ise konfederasyon çatısına taşıdıklarını ifade etti.

Şehitoğlu, dernek üyesi usta gazetecilerin kendi adlarına kurdukları internet haber siteleriyle her gün kentin nabzını tuttuklarını, sıcak haberleri anında il yöneticileri ve halka ulaştırdıklarını belirterek, “İnternet haberciliğinde ustalaşma yolunda daha da çok yol almak zorundayız. Geleceğin haberciliği artık tamamen internet üzerinden olacaktır. Bizde bu dijital ortamda teknolojiyi yakından takip ederek gelişimimizi tamamlamaktayız. Sayın Veysel Sarı Başkanımızla geçmişten gelen dostluğumuzu internet haberciliği üzerinden geleceğe taşıyacağız” dedi. (Haber Merkezi)