Yenişehir Belediyesi’nden ebeveynlere eğitim  | Güney Gazetesi Mersin

Yenişehir Belediyesi’nden ebeveynlere eğitim 

Yenişehir Belediyesinin hayata geçirdiği Erken Çocukluk Gelişimi Projesi: Yenişehir Modeli’nin bileşenlerinden olan 0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri’ni tamamlayan ebeveynler sertifikalarını aldı.

Yenişehir Belediyesi’nden ebeveynlere eğitim 


Yenişehir Belediyesi ve Marmara Üniversitesi iş birliğiyle ebeveynlere ücretsiz verilen eğitimlerle çocuklara destek veriliyor. 2019 yılında başlatılan proje ile ebeveynlere erken çocukluk gelişim dönemlerinin özellikleri, yaş gruplarına yönelik oyun ve destek sistemleri, aile olmanın önemi ve aile olgusunun gelişim dönemlerine etkisi, okul öncesi eğitim, yeni doğan temel eğitimi ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık eğitimleri veriliyor.

‘Her aile bir okuldur’ ve ‘Öğrenen anne-baba gelişen çocuk’ sloganıyla verilen eğitimlerin ardından ebeveynler çocuklarının erken dönemdeki gelişim süreçleri hakkında daha fazla bilgiye sahip oluyor. Marmara Üniversitesi bünyesinde çalışmalar yürüten Marmara Aile Becerileri Eğitim Programı’nda (MABEP) görevli uzman akademisyenler tarafından çevrimiçi verilen eğitimlerle çocukların sağlıklı gelişimine rehberlik ediliyor. (Haber Merkezi)