Hemşirelere özel etkinlik | Güney Gazetesi Mersin

Hemşirelere özel etkinlik

Toros Devlet Hastanesine Bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri 12 Mayıs Hemşireler Günü’nde tiyatro etkinliği ve şiir dinletisi düzenledi. Depremde kaybedilen vatandaşların adına söylenen türküler duygu dolu anlar yaşattı.

Hemşirelere özel etkinlik


ZELİHA ÖZİPEK

 

Etkinliğe Toros Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Özgür Ozan Karak, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Özer, Mersin üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşirelik Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Hacer Çetin, Türk Hemşireler Derneği Mersin Şubesi Başkanı Arzu Özel ve İdari Birim katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Başhekim Opr. Dr. Özgür Ozan Karak, “Hemşirelik mesleğinin tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Merkezinde insan sevgisi, fedakarlık ve özveri olan bilgi ve becerinin yoğrulduğu bir profesyonel meslektir. İnsanoğlu yaşamı boyunca yaşantısının herhangi bir döneminde mutlaka bir hemşirenin yardımına ve desteğine muhtaç olmuştur” dedi.

Tüm hemşirelerin gününü kutlayan Karak, “Hemşire; Şifa veren bir el. Yeri geldiğinde kimsesizlerin kimi olur. Korkuya cesaret verir. Bir bakarsınız ameliyattan sonra ilk adamlara önayak olur, çocuk servisinde arkadaş olur yaraları sarar, anne olur. Yoğun bakımda, acilde arrest olan bir hastanın umudu kaybolduğu anda umut olur. Yeri geldiğinde Pandemi döneminde olduğu gibi kendi hayatını hiçe sayarak çalışandır. Bir hekim için iyi bir mesai arkadaşıdır. Bu zamana kadar birçok gönüllere dokunan hayatını kaybetmiş hemşirelerimizi rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.