Paylaşmak için engel yok | Güney Gazetesi Mersin

Paylaşmak için engel yok

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Akdeniz Özel Eğitim Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ile velilerinin, ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ dolayısıyla ‘Paylaşmak İçin Engel Yok’ sloganıyla düzenlediği etkinliğe katılarak özel çocuklar ve ebeveynlerinin heyecanına ortak oldu.

Paylaşmak için engel yok


Akdeniz Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşen etkinliğe Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Şimşek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar, Okul Müdürü Aydın Bütünay, Nusratiye Mahalle Muhtarı Mehmet Dindar, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Miniklerin dair hazırladığı resim ve el işi sergisini gezen Başkan Gültak, kadınların el emeği göz nuru ürünler sergilediği stantları ziyaret edip hediyelikler satın aldı. Miniklerle oyunlar oynayıp etkinlikleri izleyen Başkan Gültak, farkındalık yaratmak adına çocuklarla birlikte gökyüzüne balonlar uçurdu.

 

“KAFANIZDAKİ ENGELLERİ ORTADAN KALDIRDIĞINIZDA ÖNÜNÜZDE HİÇBİR ENGEL KALMAZ”

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Gültak, gerçek engelin düşüncede olduğunun altını çizerek; “Her zaman söylediğim üzere en büyük engel sevgisizliktir. Dolayısıyla kafanızdaki, aklınızdaki engelleri ortadan kaldırdığınızda önünüzde hiçbir engel de kalmaz. İnsan, yüreğiyle hareket ettiğinde önünde hiçbir engel duramaz” ifadelerini kullandı.

Belediye olarak, hayata kattıkları çeşitli faaliyet ve projelerle engelli bireyler ve ailelerinin her zaman yanında olduklarının altını çizen Gültak, gelecek hafta içinde belediyenin katkılarıyla okulun öğrencileri ile velilerinin katılacağı bir gezi düzenleneceğini de ifade etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, Akdeniz Özel Eğitim Anaokulu öğrencisi çocukların hazırladığı renkli gösteriyi izledi. (Haber Merkezi)