Çocuklar eğlendi aileler mutlu oldu | Güney Gazetesi Mersin

Çocuklar eğlendi aileler mutlu oldu

Depremin ardından kentimize gelen vatandaşlara kol-kanat geren Büyükşehir Belediyesi, küçük çocukların yaşadığı travmayı daha kolay atlatabilmek için de olanca gücüyle çalışıyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen ‘Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar’ etkinliği ile çocuklar eğlenceli vakit geçirirken, aileleri de onların yüzünde oluşan tebessüm ile mutlu oluyor.

Çocuklar eğlendi aileler mutlu oldu


Deprem felaketinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen yaşanılan acılar tazeliğini korurken, yaklaşık 400 bin kişinin göç ettiği Mersin’de Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalar ile depremzedelere kol kanat olmaya devam ediyor.

Geçici barınma merkezlerinden gıda ihtiyacına, ulaşımdan psikososyal desteğe, eğitimden sağlığa kadar tüm imkanlarını depremzede vatandaşlara sunan Büyükşehir Belediyesi, felaketi yaşayan çocukları da unutmadı. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar’ isimli projeyle, geçici barınma merkezlerinde kalan çocuklara eğlenceli vakit geçirtildi.

 

MATYAR: “AMACIMIZ ÇOCUKLARIN AFET DURUMUNDAN KOPMALARINI SAĞLAMAK”

 

Amaçlarının, çocukların afet durumundan kopmaları ve biraz daha eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak olduğunu söyleyen Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Hizmetleri ve Sanat Toplulukları Şube Müdürü Eylem Matyar, “Afet bölgesinden kentimize gelen ve Büyükşehir Belediyemizin açtığı geçici barınma merkezlerinde konaklayan çocukların, o afet durumundan kopmaları ve biraz daha eğlenceli vakit geçirmeleri için yüz boyama, halat çekme, top taşıma, çömlek yaptırma gibi etkinlikler yapıyoruz. Geleneksel oyunlarla birlikte çocuklara eğlenceli, güzel vakit geçirtmeye çalışıyoruz. Geri dönüşler çok güzel, çocuklar çok eğleniyor, o ortamdan kopuyorlar ve çıkıyorlar” dedi. (Haber Merkezi)