MDOB’dan Hürrem Sultan Prömiyeri | Güney Gazetesi Mersin

MDOB’dan Hürrem Sultan Prömiyeri

Mersin Devlet Opera ve Balesi Dünya Dans Günü’ne özel 29 Nisan Cumartesi günü saat 20.30’da 2 perdelik Hürrem Sultan balesinin prömiyerini yapacak.

MDOB’dan Hürrem Sultan Prömiyeri


Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta geçişinin ardından tutkuları, seferleri ve zaferlerini yansıtan Hürrem Sultan balesi 29 Nisan Cumartesi günkü prömiyerinden sonra, ikinci gösterimini 2 Mayıs Salı günü saat 20.00’da yine Opera Sahnesi'nde gerçekleştirecek.

Müziği ünlü bestecimiz Nevid Kodallı’ya ait olan Hürrem Sultan Balesi’nin libretto ve koreografisi, 12 yıl önce genç yaşta kaybettiğimiz Oytun Turfanda tarafından hazırlandı. Murat Kodallı’nın orkestra şefliğini yapacağı eseri Deniz Olgay Yamanus ve Oktay Keresteci sahneye koyuyor.

Kostüm tasarımı Diriliş Ertuğrul, Kösem Sultan ve Muhteşem Yüzyıl dahil olmak üzere birçok dönem dizisinin kostümlerini tasarlayan ünlü kostüm kreatörümüz Serdar Başbuğ, dekor tasarımı Efter Tunç, ışık tasarımı ise Tarı Deniz imzasını taşıyor.

Mersin DOB Bale sanatçılarının ve orkestrasının üstün performansı ile, muhteşem kostüm, dekor ve ışık tasarımlarının kullanılacağı Hürrem Sultan Balesi büyülü bir atmosferde sanatseverler ile buluşacak.

Biletler opera gişelerinden ve biletinial.com adresinden temin edilebilecek. (Haber Merkezi)