“14 Mayıs’ta ülkeye bahar gelecek” | Güney Gazetesi Mersin

“14 Mayıs’ta ülkeye bahar gelecek”

Mezitli’deki Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuşan CHP Mersin Milletvekili Adayı Gültekin Uğur, ‘14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerin Türkiye’nin kaderini değiştireceğine inanıyoruz. Biz inanıyoruz ki 14 Mayıs’ta Türkiye’nin üzerine güneş doğacak ve 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ülkemize huzur ve adalet gelecek. Ülke yönetiminde liyakatli kadrolar yerini alacak. Biz inanıyoruz ki 14 Mayısta ülkemize bahar gelecek, umut bitmeyecek. Biz inanıyoruz ki; 14 Mayısta uzaklaşan değil, kucaklaşan bir Türkiye’ye ‘merhaba’ diyeceğiz’’ dedi.

“14 Mayıs’ta ülkeye bahar gelecek”


CHP Mersin Milletvekili Adayı Gültekin Uğur, Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Uğur, ‘Ülkede yoksulluk her geçen gün artıyor. Liyakatsiz kadrolardan oluşan AKP’nin ekonomi yönetimi vatandaşlarımızı yüksek enflasyon altında ezilmeye mahkûm bıraktı’ dedi.

14 Mayıs’ta ülkeye bahar geleceğini vurgulayan Uğur, ‘Cumhuriyet tarihimizin en derin ekonomik, sosyal ve siyasal krizini yaşıyoruz. İnsan hakları ihlalleri, kadına şiddet, sağlık emekçilerine yönelik saldırılar artarak devam ediyor. Türkiye kutuplaşmış, bölünmüş durumda. Kimse cesaret edip konuşamıyor. AKP iktidarında gençlerin sesi kesilmeye devam ediyor. Tüm bunlara ‘artık dur’ demek için, 14 Mayıs’ta ülkemize tekrar güneşi doğurmak için yola çıktık. Biz inanıyoruz ki 14 Mayıs’ta Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ülkenin 13. Cumhurbaşkanı olacak, CHP iktidara gelecektir’ ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)