“Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz” | Güney Gazetesi Mersin

 “Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz”

Mezitli Cemevi’ni ziyaret eden Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Ali Bozan, “Mersin’de milletvekili sayımızı yüzde 100 artıracağız. Güçlü temsiliyetle Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz” dedi.

 “Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz”Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) milletvekili adayları Avukat Ali Bozan ve Şerif Durmaz, bayramın ikinci gününde Kayseri Sarızlılar Lokali ve Mezitli Cemevi’ni ziyaret etti.

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Türkiye’de yaşayan halklara hizmet etmek için yola çıktıklarını belirterek, “Kürt ve Alevi biri olarak konuşuyorum. Bir insanın kendi kimliğini, dilini, inancını saklamak zorunda kalmasının sıkıntısını biliyorum. İnsanlar tüm renkleriyle özgürce yaşayabilmeliler. Bizim zenginliğimiz bu zaten. Mersin de farklı kimliklerin, kültürlerin ve inanışların, bir arada barış içerisinde yaşadığı özgün kentlerimizden biri. İşte biz bu amaçla Yeşil Sol Parti’deyiz. Bizim partimiz; tüm inançların, dillerin, kimliklerin huzurunu, barışını savunuyor. Ben de eminim ki Mersin’den alacağımız destekle bu kentteki milletvekili sayımızı yüzde 100 artıracağız. Güçlü temsiliyetle Mersin’in de Türkiye’nin de sorunlarını çözeceğiz” dedi.

 

“Yok saymalara, baskılara, ötekileştirmelere karşı güçlenerek geliyoruz”

 

Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Şerif Durmaz da “Bu ülkede Aleviler, resmi ideoloji tarafından her zaman baskılandı. Bizler; bu ülkenin, inançlarını özgürce yaşayan insanların ülkesi olması hedefi ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Bizler, bu ülkede uzun yıllardır süren yanlışları değiştirmek için geliyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)