Mersin’de 1 Mayıs hazırlıkları başladı | Güney Gazetesi Mersin

Mersin’de 1 Mayıs hazırlıkları başladı

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları için Mersin Valiliğine başvuruda bulundu.

Mersin’de 1 Mayıs hazırlıkları başladı


Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri adına açıklama yapan Genel İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, 1 Mayıs kutlamaları için Mersin Valiliği’ne başvuruda bulunduklarını söyledi.

Mersin’deki 1 Mayıs kutlamalarının deprem gerçeği göz önünde bulundurularak kutlanacağını kaydeden Göksoy,  24 Nisan ile 1 Mayıs arasında bir dizi etkinlik ve ziyaretler gerçekleştireceklerini belirtti.

Göksoy tüm Mersinlileri 1 Mayıs Günü Cumhuriyet alanında yapılacak kutlamaya davet etti.

Mersin’de bulunan sivil toplum kuruluşlarından oluşan Mersin Emek ve Demokrasi Platformu

Göksoy, “Yaptığımız başvuruya henüz bir yanıt verilmedi. Verilmeyen cevap bizim için ‘Evet’ anlamındadır.  Mersin Emek ve Demokrasi Platformu olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs kutlamalarını yapacağız. 6 Şubat’ta Maraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremde devletin ihmali yüzünden on binlerce insanımızı kaybettik. Deprem sadece 11 ilimizi değil, tüm Türkiye’yi etkiledi. Bu nedenle bu yıl yapılacak 1 Mayıs kutlamalarında konser, eğlence gibi etkinlikler olmayacak. 1 Mayıs’ı şiirlerle, dinletilerle ve yapılacak konuşmalarla kutlayacağız” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri gündemlerine aldıklarını kaydeden Göksoy, “Türkiye genelinde 1 Mayıs’ı görkemli kutlamalarla kutlarken, 14 Mayıs seçimlerini gündemimize aldık. 1 Mayıs’ta barışı, hak ve özgürlükleri haykıran talep ve sözlerimizle alanlarda olacağız. 14 Mayıs seçimlerinde işçiler, emekçiler olarak değişimin öncülüğünü yapacağız” dedi.

1 Mayıs günü eski Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın olduğu alanda saat 15.00’te toplanacaklarını ve Cumhuriyet meydanına kadar yürüyüş kortejleri oluşturacaklarını kaydeden Göksoy, Cumhuriyet meydanında yapılacak kutlamalara tüm Mersinlileri davet etti.