“Depremzedeler hiçbir ücret ödemeden evlerine kavuşacak” | Güney Gazetesi Mersin

“Depremzedeler hiçbir ücret ödemeden evlerine kavuşacak”

CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış, iş kadınlarının etkinliğinde depremzede ailelerle bir araya geldi

“Depremzedeler hiçbir ücret ödemeden evlerine kavuşacak”


CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığında, Millet İttifakı iktidarında depremzedelerin hiçbir ücret ödemeden evlerine kavuşacağını söyledi. Kış, “Sadece bir cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Bundan sonraki hayatımızda bizi nasıl bir yaşantının beklediğini de seçeceğiz” dedi.

CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış, Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) tarafından düzenlenen iftar yemeğinde depremzede ailelerle bir araya geldi.

Deprem felaketinin ardından Mersin’in yoğun bir göç aldığına işaret eden Gülcan Kış, depremin vurduğu 10 ilin Mersin’le akrabalık bağları olduğunu, bu nedenle depremzedelerin büyük kısmının Mersin’e gelmeyi tercih ettiğini söyledi.

 

“ÇOK İYİ ÇALIŞAN BİR BELEDİYEMİZ VAR Kİ YARALARIMIZI KENDİMİZ SARIYORUZ”

 

Gülcan Kış, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer, depremin üçüncü gününde sivil toplum örgütlerini bir araya topladı. Onlarca sivil toplum örgütü, merkezi hükümetten gelen desteğin nüfus artışına göre artırılması ve Mersin’in özel statüye alınmasını talep etti. Bu taleplerimiz hala yerine getirilmedi. Çok iyi çalışan bir belediyemiz ve sivil toplum örgütlerimiz var ki biz kendi yaralarımızı kendimiz sarıyoruz” dedi.

 

“DEPREMZEDELERİN EVLERİNİ ÜCRETSİZ OLARAK YAPACAĞIZ”

 

Depremzede yurttaşların, seçimlerde haklarını gözeterek oy kullanmaları önerisinde bulunan Kış,  “Tarihi bir seçime gidiyoruz. Sadece bir cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Bundan sonraki hayatımızda bizi nasıl bir yaşantının beklediğini de seçeceğiz. Eğer mevcut iktidar devam ederse 20 yıl ödemeyle sizin olan evlerinizi size satmaya çalışacaklar. Ama Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı seçildiğinde, Millet İttifakı ve CHP iktidarında depremzede yurttaşlarımızın evleri ücretsiz olarak yapılıp kendilerine teslim edilecek. Sloganlarımızda şu var: Mersin hakkını alacak. Aslında insanlar hakkını alacak. O hak sizin, o hak hepimizin” ifadelerini kullandı.

 

GÜLCAN KIŞ’TAN ZAİMOĞLU VE DEMİRAĞ’A TEŞEKKÜR VE ALKIŞ

 

CHP Mersin Milletvekili adayı Gülcan Kış, konuşmasında, GİŞKAD’ın 2006’dan beri süren serüvenine destek veren kadınlara da teşekkür etti.

Kendisinin de GİŞKAD kurucuları arasında yer aldığını ifade eden Kış, CHP’den Mersin milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan Nevin Zaimoğlu ve Cavidan Demirağ’ın hem derneğe hem kadın mücadelesine önemli katkıları olduğuna işaret ederek Zaimoğlu ve Demirağ’a teşekkür etti, alkışlattı.

Kış,  “Ben Gülcan Kış olarak hepimizin adına orada olacağım. Çok ciddi sorunlarımız var. Kadın olarak, gençler olarak sorunlarımız var. Bu sorunları biliyorum. Bu sorunları meclise taşımak ve çözüme kavuşturmak öncelikli görevim olacak” dedi.

Sloganlarımızda şu var: Mersin hakkını alacak. Aslında insanlar hakkını alacak. O hak sizin o hak hepimizin