Yeşil Sol Parti kadın seçim bürosu açtı | Güney Gazetesi Mersin

Yeşil Sol Parti kadın seçim bürosu açtı

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Mersin’in Akdeniz ilçesinde kadın seçim bürosu açtı. Binlerce vatandaşın katılımıyla Güneş Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış etkinliğine; HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Yeşil Sol Parti kadın adayları, HDP, DBP il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Yeşil Sol Parti kadın seçim bürosu açtı


Miting havasına dönüşen etkinlikte kadınların yanı sıra gençler ve çocuklar da açılışa yoğun katılım gösterirdi. Alanda sık sık "Jin, jiyan, azadi" ve "Kadın, Yaşam Özgürlük” sloganları atıldı. Sahneye çıkan kadın müzik grubu Jinawaz, erbane eşliğinde müzik dinletisi gerçekleştirdi.

HDP Mersin Milletvekili Fatman Kurtulan, barış ve kardeşlik talebinde bulunan halkların coşkusunun 14 Mayıs’tan sonra daha da artacağını ifade etti. Mersin’in 14 Mayıs için kararını verdiğini belirten Kurutulan, sandıklarda en güçlü sesin kadınlara ait olacağını dile getirdi.

HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, “Burası Mersin. Renklerin, kimliklerin, kültürlerin bir arada barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı kent. Bizler bugün buradan, 14 Mayıs’a güçlü bir ses olduk. Biz geliyoruz. Kadınların örgütlü mücadelesiyle sandıkları yeşile bürüyeceğiz” dedi.

Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcüsü Zeliha Burcu Acar, “Çok güzelsin Mersin. Bugün daha da bir çok güzelsin. Biz kadınlar böyle bir arada durduk mu karşımızda hiçbir erkek zihniyet duramaz” ifadelerini kullandı.

 

“14 MAYIS’TA KADINLARIN MÜCADELESİ KAZANACAK”

 

Yeşil Sol Parti kadın milletvekili adayları Esra Ergüzeloğlu ve Hamdiye Kırıcı da, Yeşil Sol Parti’nin kadın temsiliyetine gerçekten önem veren partilerin en başında Yeşil Sol Parti’nin geldiğini ve bunu kadın adaylarıyla da bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.

Adaylar Ergüzeloğlu ve Kırıcı, “Biz kadınlar, geliyoruz. 14 Mayıs’ta kadınların mücadelesi kazanacak. Biz kazanacağız” vurgusu yaptı. (Haber Merkezi)