Bebekli ailelere destek | Güney Gazetesi Mersin

Bebekli ailelere destek

Mersin’de, ilk kez Akdeniz Belediyesi’nin başlattığı “Hoş Geldin Bebek Projesi” ile ulaşılan aile sayısı 5 bin 352’ye ulaştı. Proje sayesinde deprem felaketi nedeniyle Mersin’e göç eden bebekli annelere de ulaşılarak hoş geldin bebek çantası hediye ediliyor.

Bebekli ailelere destek


2020 yılı başında hayata geçen “Hoş Geldin Bebek Projesi” ile ilçe genelinde ulaşılan ailelerin sayısı her geçen gün artıyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen proje sayesinde ulaşılan aile sayısı 5 bin 352’ye ulaştı. Ulaşılan aileler arasında depremzedeler var. Mersin’e göç eden afetzede 40 anneye de ulaşılarak hoş geldin bebek çantası hediye edildi.

 “Projeyi ilk başlattığımız 2020 yılında dünyaya gözlerini açan bebeklerimiz bugün 3 yaşını geçti” diyen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, “Hayata geçirdiğimiz örnek projemiz sayesinde annelere ulaşıyor, hem onların hem de bebeklerinin birçok ihtiyacını karşılayan çantayı kendilerine hediye ediyoruz. Aile, toplumun çekirdeği ve en önemli birimidir. Özellikle ilk kez anne olan ebeveyne bu desteğin verilmesini önemsiyor, yüklerini bir nebze hafifletiyoruz. En mutlu günlerinde, anne ve babaların yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

ÇANTADA, ANNE VE BEBEK İÇİN BİRÇOK ÜRÜN VAR

 

Projeden duydukları memnuniyeti dile getiren Akdenizli aileler Hoş Geldin Bebek Projesi’ni başlatan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür etti. Proje kapsamında, dünyaya gözlerini yeni açan bebekleri için ailelere hoş geldin bebek çantası ulaştırılıyor. Hediye edilen çantada, biberondan emziğe, mamalara, bebek bezinden çeşitli hijyen ürünlerine kadar; bebeğin ve annenin ihtiyaç duyduğu pek çok ürün mevcut.  (Haber Merkezi)