Çocuklar için sahne aldılar | Güney Gazetesi Mersin

Çocuklar için sahne aldılar

Çocuklar için sahne aldılar


Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından Mersin’den Diyarbakır’a giden Mersin Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları, afetzede çocuklar için tiyatro gösterimi yaptı.

Silvan Yolu istikametinde kurulan çadır kentteki çocuklara tiyatro gösterimi düzenlendi. Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafınca afet bölgelerini gezen tiyatrocuların bugünkü durağı Diyarbakır'dı. Çocukların merakla izlediği tiyatro gösterimine yoğun ilgi gösterildi.

Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Ayşin Alev Yücel Lal, günlerdir depremzede çocuklar için afet bölgelerinde gösterim yaptıklarını söyledi.

Çocukların güzel yuva ve kaliteli eğitime bir an önce kavuşmaları temennisinde bulunan Yücel Lal, “Mersin Devlet Opera Balesi olarak bugün Diyarbakır’dayız. Günlerdir depremzede çocuklar için gösteri düzenliyoruz. Hemen hemen bütün deprem bölgelerini dolaştık. Bugün de Diyarbakır son durağımız oldu. Buradan tekrar Mersin’e dönüş yapacağız. Önümüzdeki günlerde tekrar çadır kentlere tur atarız diye düşünüyorum. Oyunlarımızın çocuklara iyi bir moral kaynağı olacağını düşünüyorum. Bütün çocukların yaşama sevinci, yaşadıkları felakete rağmen yaşama tutunmaları bizleri çok duygulandırdı. Tek ümidimiz çocukların hak ettiği yuvalarına ve okullarına kavuşmalarıdır” dedi. (İHA)