"Buradan yürüyerek çıkmak istiyorum” | Güney Gazetesi Mersin

"Buradan yürüyerek çıkmak istiyorum”

Hatay’da depremde çöken özel hastanenin enkazından 261 saat sonra kurtarılan ve Mersin Şehir Hastanesinde tedavisi devam eden Mustafa Avcı, en büyük hayalinin yürüyerek hastaneden çıkmak olduğunu söyledi. Avcı, "İnşallah doktorlar iyi olacağımı söylüyor. Ayağa kalkıp, çocuğumu kucağıma almak istiyorum. Eşimle beni, istediğimiz bir noktada birleştirirlerse çok mutlu oluruz" dedi.
Mustafa Avcı, deprem sırasında eşinin doğumu için özel bir hastanede bulunduklarını söyledi. Eşine bir şey almak için hastanede aşağı indiği sırada depremin olduğunu kaydeden Avcı, "Depreme asansörde yakalandım. Orada deprem olduğunu tam anlamadım çünkü asansörde bir sıkıntı olduğunu düşündüm. İndiğimde herkes sağa, sola koşuyordu ben de bilinçsiz bir şekilde koşmaya başladım. O kadar çok şiddetli, büyük bir depremdi ki ayağımın yerden kesildiğini hissettim. O sıra sanki suyun üzerinde yürüyor gibiydim. Bir süre sonra düştüm ve Allah'ın takdiri orada bulunan bir koltuğun arka tarafına denk geldim. Bina yıkılınca orada bir yaşam alanı oluştu. 12 gün boyunca orada kalmak zorunda kaldım" dedi.

 

 

 

 

"EN BÜYÜK HAYALİM YÜRÜYEREK BU HASTANEDEN ÇIKMAK"

 

Tedavi süreciyle ilgili de bilgiler veren Avcı, "Şehir hastanelerinin olması gerçekten çok büyük bir nimetmiş. Bunu yaşayarak gördüm. Burada hiperbarik ünitesi diye bir tedavi yöntemi var. Ayağımla ilgili orada tedavi görüyorum. Eğer o tedavi yöntemi olmasa şimdi benim ayağın büyük ihtimalle kesilecekti. Şu an o tedaviyle ayağım iyileşme yönünde ilerliyor. En azından bir umut var. Bir hayalim var. Tekrardan ailemi, eşimi, çocuğumu alıp başka bir şehirde yaşamak istiyorum. Tabi ilk başta ayağa kalkıp, çocuğumu kucağıma almak istiyorum. Ayağa kalkmak için biraz mesafem var. İnşallah doktorlar iyi olacağımı söylüyor. En büyük hayalim yürüyerek bu hastaneden çıkmak. 12 gün boyunca göçük altında ayağım sıkışmış vaziyette kaldı" diye konuştu. (Haber Merkezi)