“CHP’de teröristi asla bulamazsınız” | Güney Gazetesi Mersin

“CHP’de teröristi asla bulamazsınız”

Gazeteci İsmail Saymaz, geçtiğimiz günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne iş başvurusu yapan otobüs şoförü A.Ş’nin işe başladığı gün gözaltına alındığına dikkat çekerek bunun önceden planlandığını iddia etmişti. Gazeteci Saymaz’ın iddialarını meclise taşıyan CHP Mersin Milletvekili Av. Alpay Antmen, “CHP’de Kuvâ-yi Milliye bulursunuz, ülke sevgisi bulursunuz ancak terörist bulamazsınız” dedi.

“CHP’de teröristi asla bulamazsınız”


ELVAN KONUK

 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, CHP’li Büyükşehir Belediyeleri ile ilgili gündeme getirilen terör olayları ile ilgili konuştu.  Türkiye’de bir yalanlar ittifakı, tuzaklar ve iftiralar birlikteliği, haysiyet cellatlığı ve kumpas koalisyonu olduğunu söyleyen Antmen, “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kuva-yi Milliye’nin devamıdır. CHP’de Kuvâ-yi Milliye bulursunuz, anti emperyalizm bulursunuz, ülke sevgisini bulursunuz, vatana bağlılığı bulursunuz, insan sevgisini bulursunuz, hayvan sevgisini bulursunuz ancak teröristi asla bulamazsınız. Ben buradan başta PKK, FETÖ, DAİŞ, İŞİD her ne adla olursa olsun bütün terör örgütlerini kınıyorum. Onlara kim yardım ediyorsa, kim onların önünü açıyorsa kim onları engellemiyorsa onları da o terör örgütüyle birlikte lanetliyorum” dedi.

 

“TERÖRİSTİ BELEDİYELERİMİZDE DEĞİL, SINIRLARDA ARAYIN”

 

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun belediyelerdeki terör iddialarına yanıt veren Antmen, “Teröristi belediyelerimizde değil, sınırlarda arayın. Sınırlarımızın güvenliğini sağlayın. Terörist mi arıyorsunuz? Açalım eski defterleri. Valilere “teröristlere dokunmayın" diyenlerin yanında teröristi arayın. Çadır mahkemeleri kurarak devletin yargısını PKK’lıların ayağına götürenlerin yanında terörist arayın! Terörist mi arıyorsunuz? PKK’lılarla görüşenlerde arayın. Terörist mi arıyorsunuz sözde terörist başının kardeşini TRT ekranına çıkaranlarda arayın” diye konuştu.