“Masanın ayakları yere basmıyor” | Güney Gazetesi Mersin

“Masanın ayakları yere basmıyor”

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eski başkan Burhanettin Kocamaz’ın atışmasına dahil oldu. 6’lı masaya ithafen masanın ayaklarının yere basmadığını söyleyen Gölgeli, Seçer ve Kocamaz’a “İyi polis kötü polis tiyatrosunu yeniden mi sahneliyorsunuz” diye sordu.

“Masanın ayakları yere basmıyor”


MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli Mersin gündeminde yankı oluşturan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eski MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz atışmasına ilişkin açıklama da bulundu. Her iki isminde sosyal medya hesaplarından birbirlerini hedef alarak yaptıkları paylaşımları hatırlatan Gölgeli, Mersin’in trajikomik olaylara sahne olduğunu söyledi.

 

“Seçer ve Kocamaz bizlere gösteriyor ki bu masanın ayakları yere basmamaktadır. Bu şahıslara çevirdikleri işler için masanın yerine tezgahın daha uygun olacağını belirtmek istiyorum. Ayrıca   Kocamaz’ın Psikolog önerisinin daha mantıklı bir hale gelmesi için   Seçer ile birlikte bir ilişki terapistine gitmelerini tavsiye ediyorum. Tabi yaşananların bize gösterdiği kadarı ile terapiste giderken dağın temsilcilerini de unutmamalarını hatırlatmak istiyorum" ifadelerini kullanan Gölgeli tartışmaya dahil oldu.

 

“İYİ POLİS KÖTÜ POLİS TİYATROSUNU YENİDEN Mİ SAHNELİYORSUNUZ?”

 

İyi Parti GİK üyesi olan Burhanettin Kocamaz’a, Mersinliler adına sorular yönelttiğini dile getiren Gölgeli, “Sayın Kocamaz, seçimler öncesinde bir kişi bile işten çıkarılmayacak diye namus şeref sözü veren Kemal Kılıçdaroğlu’nun namus şeref sözünün Vahap Seçer tarafından ayaklar altına alındığını Meral Akşener’e ilettiniz mi?

HDP-CHP-İP el ele vererek kazandığınız seçimlerden sonra işine son verilen köylü çocuklarının yerine belediyeye PKK yandaşlarının doldurmalarını Meral Akşener’e ilettiniz mi? Belediyede dönen ve sizin de çok iyi bildiğiniz yolsuzlukları Meral Akşener’e ilettiniz mi?

Seçim öncesinde sizin de kazanması için gece gündüz çabaladığınız ortağınızın her meclis toplantısında adınızın şaibe ile andığını Meral Akşener’e ilettiniz mi?

Şayet bunları   Meral Akşener’e bir GİK üyesi olarak ilettiniz ve Meral Akşener tüm bu rezilliklere rağmen halen Vahap Seçer ile temel atma törenleri, açılış törenleri yapmaya devam ederek sizden mi vazgeçmiştir? Yoksa aranızda daha önce Mersin Halkına sahnelediğiniz iyi polis kötü polis tiyatrosunu yeniden mi sahneliyorsunuz?” diye konuştu.

 

“MASANIN ÜSTÜNDEKİ ORTAĞINIZ İLE HANGİ ARGÜMANLARLA ARANIZ AÇILIYOR”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e de sorular yönelten Gölgeli, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Seçer, ortağınız Burhanettin Kocamaz’ın bahsettiği dağın temsilcileri seçimini yaparken hangi liyakat ölçütlerini kullanmaktasınız?

Performans düşüklüğü iftirası ile ekmeğinden ettiğiniz vatan evlatlarının yerine aldığınız dağın temsilcileri ve kandil iltisaklı danışmanlarınız tarafından gösterilen performanstan memnun musunuz?

Genel Başkanınızın hiçbir işçinin işinden edilmeyeceği yönünde verdiği namus ve şeref sözünün tarafınızdan ayaklar altına alındığını açık bir şekilde ifade eden ortağınıza nasıl bir cevap vereceksiniz?

Masanın altındaki ortağınız sayesinde kazandığınızı söylediğiniz ve diğer ortağınızın tabiri ile dağın temsilcileri sizi hangi argümanlara tehdit ederek masanın üstündeki ortağınız ile aranızı açmaktadır?

Birçok kirli işe bulaştığını ima ettiğiniz Burhanettin Kocamaz’ı her meclis toplantısında ortaya atıp daha sonra neden iddialarınız hakkında bir soruşturma yaptırmadığınızı Mersin halkına açıklayacak mısınız?” (Haber Merkezi)

 

 

 

 

 

 

Patatesçi!

 

İyi Parti GİK üyesi Burhanettin Kocamaz, sosyal medya hesabından MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’u hedef alan paylaşımlar yapmıştı. MHP’li Kılavuz’dan Kocamaz’a cevap gecikmedi.  Kocamaz’a sert sözlerde bulunan Kılavuz, “Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak iki elimiz iki yakanda olacaktır! İki cihanda da senden davacıyız! Hesap vereceksin Burhanettin Kocamaz” şeklinde paylaşım yaptı.

Burhanettin Kocamaz, “Mersin’le hiçbir ilgisi alakası olmamasına rağmen, kendi memleketinden seçilemeyeceğini bilerek, atama yoluyla gelip, birlikte yol yürüdüğü bu bölge insanlarının hakkını gasp ederek, yani emek hırsızlığı yaparak, Mersin’den seçilen şu malum patatesçi!” ifadesini kullanarak MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’u hedef almıştı. Kocamaz’ın Mersin’e ihanet ettiğini belirten Kılavuz “Sen Mersinli olup Mersin’e ihanet eden, Mersin’i PKK’lılara peşkeş çeken, Mersin’in evladını ekmeğinden eden biri olarak anılacaksın” dedi.

Sosyal medya hesabından sert sözlerle Kocamaz’a cevap veren Kılavuz, şu ifadeleri kullandı:

“Biz MHP ve Ülkü Ocaklarında verilen her vazifeyi tarihi bir sorumlulukla yerine getirme gayesindeyken sen, seni 25 yıl belediye başkanı koltuğunda oturtan bu harekete ihanet etme derdindeydin. Sen ki MHP kazanmasında kim kazanırsa kazansın diyerek Mersin’i CHP/HDP ittifakının insafına bırakan; Başbuğumuza, Liderimize, davamıza ve şehitlerimize ihanet eden biri olarak lekeli ve kirli bir hayat süreceksin! Bu ayıp utanmayı bilene yeter Burhanettin Kocamaz!

Sen İp’in cambazı, Chp’nin yancısı, bölücü belediye personellerinin umudu Burhanettin Kocamaz! Senin ihanetini ne unutur ne de unuttururuz! Senin ihanetini ne yarına ne de yanına bırakırız! Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak iki elimiz iki yakanda olacaktır! İki cihanda da senden davacıyız! Hesap vereceksin Burhanettin Kocamaz!” (Haber Merkezi)