21 Kasım haftası ve yay burcunda yeni ay | Güney Gazetesi Mersin

21 Kasım haftası ve yay burcunda yeni ay

21 Kasım haftası ve yay burcunda yeni ay


 

24 Kasım perşembe günü saat 01:57’de yay burcunun 1.Derecesinde bir yeni ay yaşayacağız.Yay burcu astrolojik olarak felsefe, hayatı anlamlandırmak, uzak kültürler, yolculuklar, ticaret, eğitim, özgürlük, büyümek ve genişletmek, keşfetmek ve akademik konularla alakalıdır. Yeni aylar astrolojik olarak güneş ve ayın yan yana gelmesiyle oluşur, ortalama 2 hafta etkilidir ve yeni başlangıçları sembolize eder. Bu konular çerçevesinde yeni başlangıçlar önümüzdeki iki haftalık süreçte etkili olacak.

Burçlar açısından bakacak olursak koç, ikizler, aslan, terazi, yay ve kova burçları açısından bu konular çerçevesinde yeni ve keyifli başlangıçlar gündeme gelecektir. Başak ve balık burçları için biraz mücadele, belirsizlik, hayal kırıklığı veya kararsızlık şeklinde tezahür edebilir. Boğa, akrep, yengeç ve oğlaklar ise karar verirken iki düşünüp bir hareket etmeliler..

 

Genel olarak haftanın enerjisine bakacak olursak;

(Burç gözetmeksizin okuyun. Tek bir burç için değil, genel enerjilerdir.)

Pazartesi günü ay terazi burcunda. Gün içerisinde ay ile pluton arasındaki sert etkileşim öfkeli hissetmemize sebep olabilir. Anlaşmalar, sözleşmeler ve önemli kişilerle görüşmek için uygun bir gün değil, anlaşmazlıklar yaşanabilir. İkili ilişkiler açısından kopartıcı etkiler var, öfkemizi kontrol etmek gün içerisinde önemli olacak. Güneş ile jüpiter arasındaki olumlu akış duygularımızı abartma eğiliminde olabileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinde sorun yaşadığımız kişilerle anlaşmaya varılabilir. Daha pozitif bir enerji var.

Salı günü ay akrep burcunda. Gün içerisinde sağlık sorunları tetiklenebilir. Ailevi konularla alakalı sıkıntılar olabilir. Başkalarından beklediğimiz değeri göremediğimizi hissetmek konuları takıntılı haline getirmemize sebep olabilir. Parasal konulara bugün risk almamaya özen gösterelim.

Çarşamba günü ay akrep burcunda.. Hassas ve duygusal hissedeceğimiz bir gün.. Manevi konularla ilgilenmek için anlamlı bir gün. Hislerimiz bugün çok kuvvetli olabilir.. Su kenarında vakit geçirmek, su ile temas etmek bugün iyi gelecektir.  Yardımlaşmak, empati kurmak, aile gibi gördüğümüz insanlarla vakit geçirmek bugün iyi gelecektir.

Perşembe günü ay yay burcunda ve yeniay sabahı.. Yeniayın etkilerini en çok bugün hissedeceğiz. Tatil planları yapmak, görmediğimiz yerleri gezmek, eğitim veya ticari konularda yeni başlangıçlar bugünün konusu.. Keyifli hissedeceğimiz bir gün. Yay burcunun gölge yönleri olan abartılı duygular, dogmatizm, fanatizm, ‘ben bilirim’ tavırlarına bugün dikkat edelim.

Cuma günü ay yay burcunda.. Sabah saatlerinde yanlış anlaşılmalara dikkat edelim, kendimizi ifade ederken bencilce davranmak ilişkilerin bozulmasına yol açabilir. Belirsizlik ve kafa karışıklığının olabileceği bir zaman dilimi.. Karar vermek açısından uygun değil.Olayları abartma eğiliminde olabiliriz. İlişkiler açısından hayal kırıklıkların olabileceği bir gün..

Cumartesi günü ay oğlak burcunda. Sorumluluk almak isteyeceğimiz, sorumluluklan kaçmayacağımız bir gün.. Bugün işimize odaklanacağız. Parasal konularda olumlu gelişmelerin olacağı, güven duygumuzun artacağı bir gün.. Önemli kişilerle görüşmek için uygun enerjiler var.

Pazar günü ay oğlak burcunda.. İş ve ailesel konularda sorumluluklarımızın artacağı bir gün olabilir. Akşam saatleri önemli kararlar almak açısından uygun. Kararlarımızın arkasında sağlam bir şekilde durabiliriz. Deri, diş, cilt, kemik sorunları tetiklenebilir. İnsanlar tarafından manipüle edilmemeye dikkat edelim.

Astrolog Bilge Aslı

Instagram: astrologbilgeasli

E-mail: bilgeasliastroloji@yahoo.com