“Bir asırlık hizmetleri 20 yıla sığdırdık” | Güney Gazetesi Mersin

“Bir asırlık hizmetleri 20 yıla sığdırdık”

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Türkiye’nin 3 Kasım 2002’de AKP ile yeni bir döneme girdiğini belirterek, “Bir asırlık hizmetleri 20 yıla sığdırdık. Her alanda ülkemize çağ atlattık. Şimdi de Türkiye Yüzyılı vizyonuyla aynı azim, kararlılık ve aşkla yarınlarımıza güvenle yürüyoruz” dedi.

“Bir asırlık hizmetleri 20 yıla sığdırdık”


3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, seçimlerin ardından AKP’nin iktidara gelmesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin önünde yeni bir sayfa açıldığını söyledi.

 

 Bu tarihten itibaren Türkiye’de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını kaydeden Yılmaz, “20 yılda 6 genel, 2 cumhurbaşkanlığı, 4 yerel seçim ile 3 halk oylaması yapıldı. Geçen 20 yılda kurulan tüm sandıklardan Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve AK Parti’miz hep ilk sırada çıktı, ipi önde göğüsledi. 20 yılda demokrasiye sahip çıkmak için birçok sınav verdik. E-Muhtıra, kapatma davası, Gezi olayları, 17-25 Aralık polis/yargı darbesi ile karşılaştık. FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişimini aziz milletimizin desteği ile püskürttük” diye konuştu.

 

Yatırımlarla Türkiye’nin her bir köşesini ihya ettiklerini kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:

“AK Parti iktidarlarımız döneminde yatırımlara hız kesmeden devam ettik. Duble yollar, devasa köprü ve tüneller, hızlı tren hatları, şehir hastaneleri, adliye sarayları, havalimanları, sosyal konutlar ve modern üniversite yurtları inşa ettik. Cumhuriyetin 99'uncu yaşında ülkemizi bir hayaline daha kavuşturduk, TOGG ile 60 yıllık hayali gerçekleştirdik. 1 asırlık hizmetleri 20 yıla sığdırdık. Her alanda ülkemize çağ atlattık. Savunma Sanayiinde dev projelere imza attık. Yerli ve milli imkanlarla üretilen İHA ve SİHA'lar terörle mücadelede önemli rol oynadık. Şimdi de Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, aynı azim, kararlılık ve aşkla yarınlarımıza güvenle yürüyoruz. Milletimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe, bizi yolumuzdan ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Partimizin ilk iktidara gelişinin yıldönümünü kutluyor, milletimize hizmet yolunda nice ak yıllara diyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)