Akrep Burcunda Güneş Tutulması | Güney Gazetesi Mersin

Akrep Burcunda Güneş Tutulması

Akrep Burcunda Güneş Tutulması


(Burç gözetmeksizin okuyun. Tek bir burç için değil, genel enerjilerdir.)

25 Ekim Salı günü saat 13:48’de Türkiye’den gözlemlenebilen bir güneş tutulması yaşayacağız. Akrep burcunun 2.derecesinde yaşanacak olan bu tutulmaya Venüs gezegeni eşlik edecek dolayısıyla bu tutulmanın ana konusunun ‘kadınlar’ olduğunu rahatlıkla söyleyebilirirm.

Güney ay düğümü tarafında yaşanan tutulmalar genellikle kuzey ay düğümü tarafında yaşanan tutulmalara kıyasla daha belirgin, kadersel ve karmik konuları önümüze getirirler. Akrep burcu zaten dönüşüm, küllerinden doğmak, krizler, bankalar, ortak paralar gibi konuları temsil eder. Bu iki bilgiyi bir araya getirdiğimizde önümüzdeki aylarda bu konuların beklenmedik şekilde gündemde olacağını söyleyebilirim.

Pazar günü mars retrosu başlıyor

Mars astrolojik olarak eril enerjinin, eylem gücünün, mücadelenin ve savaşın gezegenidir. Ortalama iki buçuk yılda bir geri hareket eder yani dünyaya yaklaşır. Dünyadan bakınca geri hareket ediyormuş gibi bir algı yarattığı için biz buna ‘geri hareket ediyor’ deriz. Mars, bu retro hareketini ikizler burcunda gerçekleştirecek ve iki buçuk ay boyunca marsın geri hareketinin etkisinde olacağız. Bu hafta itibariyle etkilerini yaşamaya başladık bile..

Akrep burcundaki tutulmanın etkisiyle birleşince marsın bu geri hareketi takıntılar, sinirsel hassasiyetler şeklinde kendini gösterecektir. Bu süreçte en fazla duyacağımız konular kanser vakaları, özellikle ikili organlarla alakalı rahatsızlıklar(akciğerler, böbrekler, eller, kollar, sinir sistemi vs) olacaktır. Trafik kazalarının, araçlarda arızaların, hırsızlıkların ve hatta iletişim problemlerinin de artacağı bir sürece giriyoruz. Az konuşup, doğru anladığımızdan emin olmadan tepki vermemek ve öfke kontrolü çok önemli olacak. Dedikodulardan uzak durmakta yarar var, hata yapmaya çok açık bir zaman dilimi..

 

Bu süreçte takıntılar, manipülasyonlar artabilir; bize zarar veren konuları, hayatımızdan çıkması gereken insanları bırakmakta zorluk çekebiliriz. Hatta tıpkı bir akrep gibi kendi kendimizi zehirleyen bir enerjide olmamız mümkün fakat bu tutulmadan öğreneceğimiz en önemli ve derin ders şudur ki; VAZGEÇEBİLMEK DE ERDEMDİR… BIRAKMAK HAYRIMIZA OLACAKTIR… Bu süreçte vazgeçemediklerimizle sınanacağız. Ve dönüşebilen, değişebilen, içsel hassasiyetlerini farkedebilen, akışına bırakmayı, teslimiyeti ve savaşmaktan ziyade kabullenmeyi öğrenebilen kişiler bu süreçte çok da zorlanmayacaklar.

Sevgiler

 

Instagram: astrologbilgeasli

E-mail: bilgeasliastroloji@yahoo.com