Banka Promosyon Sözleşmesi fesih edildi | Güney Gazetesi Mersin

Banka Promosyon Sözleşmesi fesih edildi

Türk Sağlık Sen Mersin Şube Başkanı Ayhan Güngör, Mersin İl Sağlık Müdürlüğü promosyonu hakkında basın açıklaması yaptı. Güngör, yetkili sendikadan önce banka promosyonu sözleşmesinin fesihi için Mersin Sağlık Müdürlüğüne dilekçe verdiklerini belirterek, sözleşmenin tek taraflı fesih edildiğini söyledi.

Banka Promosyon Sözleşmesi fesih edildi


MAYSA DERYAYEVA

 

Türk Sağlık Sen Mersin Şubesi olarak banka promosyon sözleşmesinin fesih edilip yeniden düzenlenmesi için İl Sağlık Müdürlüğüne müracaat ettiklerini belirten Güngör, “Öz Sağlık İş Sendikasıda bizimle aynı tarihte dilekçelerini İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etmişlerdir. Sağlık Bakanlığı Hukuk Genel Müdürlüğünde 17.10.2022 Pazartesi günü İl Sağlık Müdürlüğümüze Banka Promosyonu sözleşmesini tazminatsız tek taraflı fesih edebilirsiniz diye görüş bildirmişlerdir” ifadelerini kullandı.

 

“İHALE SÜRECİNE GÖZLEMCİ OLARAK KATILALIM”

 

İhale sürecine gözlemci olarak katılmak istediklerini ifade eden Güngör, “Yetkili ama etkisiz sendika, promosyon sözleşmesi 20.Maddesindeki Kurum işbu protokolün 15. Maddesinde belirtilen promosyon dışında bankadan başkaca hiçbir ad altında nakdi veya ayni herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul beyan ve taahhüt eder gibi tamamen bankanın lehine olan bir sözleşmeyi Sağlık çalışanlarımızın çıkarlarını gözetmeden daha önce kabul ettikleri gibi yine kabul ederler” dedi.