Şehidin çocuklarına eğitim yardımı

Tece Polisevi’ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer’in çocuklarının okul masrafı Mezitli Belediyesi tarafından karşılanacak. Çocukların bir yıllık eğitimi için 20 bin liralık eğitim desteği sağlayan Mezitli Belediyesi, Şehit Polis Memuru Sedat Gezer’in adını ise spor tesisinde yaşatacak.

Şehidin çocuklarına eğitim yardımı


ELVAN KONUK

 

Mezitli Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantı Dönemi 1.Birleşimi’ni Başkan Neşet Tarhan yönetiminde gerçekleştirdi. Meclis toplantısında farklı siyasi görüşlerden meclis üyeleri geçtiğimiz günlerde Tece Polisevine düzenlenen terör saldırısını kınayarak ortak bildiri yayınladı. Saldırıda şehit olan Polis Memuru Sedat Gezer’in adının yapımı devam eden spor tesisine verilmesi ve şehidin çocuklarının okul masraflarının karşılanması ile teklif oylamaya sunuldu.

 

ŞEHİDİN ADI SPOR TESİSİNE VERİLDİ

 

Şehit Polis Memuru Sedat Gezer’in çocuklarının okul masraflarının Mezitli Belediyesi tarafından karşılanması ile ilgili teklif oy birliği ile kabul edildi. Buna göre anne Medine Gezer adına çocukların bir yıllık eğitim masrafını karşılamak için 20 bin lira eğitim yardımı yapılacak ve isterlerse belediyeye ait anaokulundan da ücretsiz yararlanabilecek. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, önümüzdeki yıllarda ailenin ihtiyaç duyması halinde eğitim yardımını tekrar gündeme getireceklerini söyledi. Mezitli’de belediye tarafından yapımı devam eden spor tesisine Şehit Polis Memuru Sedat Gezer’in adının verilmesi ile ilgili teklif de oy birliği ile kabul edildi.