Hayallerini resimle anlattılar

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören minikler, Sanatçı Onay Akbaş’ın ‘Çizgi: Bir Uçtan Öbür Uca’ isimli kişisel resim sergisini gezdi. Kreş öğrencileri sergi gezisinin ardından kendi boya kalemleriyle tabloların önünde hayal dünyalarını resmetti.

Hayallerini resimle anlattılar


Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Çocuk Gelişim Merkezleri’nin Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, Ahmet Yeşil Sanat Galerisi Koordinatörü Nida Karaytuğ Mert ve kreş öğretmenleri eşliğinde sergiyi gezen minikler, tablolara büyük ilgi gösterdi.  Nida Karaytuğ Mert, öğrencilere resimleri yorumladı ve onlardan da yorumlar aldı.

Çocuklar Sanat Galerisi’nde yerdeki minderlere oturup, rengarenk pastel boyalar ile kendi hayal dünyalarını da resmetti.

 

“ÇOCUKLARIN, SANATLA KENDİLERİNİ İFADE ETMELERİNE FIRSAT VERİYORUZ”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Çocuk Gelişim Merkezleri’nin Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, “Mümkün olduğunca onları sergilerle buluşturmaya devam edeceğiz.  Sanatın, çocukların duygu ve düşüncelerini, kendilerini özgün bir şekilde ifade etmelerinin en iyi yolu olduğunu düşünüp, bu konuda çocuklarımızı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

“RESİMLERİ, ONLARIN ANLAYACAĞI DİLDE ANLATIYORUZ”

 

Ahmet Yeşil Sanat Galerisi Koordinatörü Nida Karaytuğ Mert ise, “Şu anda bulunmuş olduğumuz mekanda sanatçı Onay Akbaş’ın sergisi bulunuyor. Bu yaş grubu oldukça küçük bir yaş grubu. Renklerle çocuklar her zaman haşır neşirdir. Anlatmış olduğumuz resimlerin altyapısını, onların anlayacağı dilde anlatarak, etkilerinde kaldığı resimleri de kendi yaptıkları resimlerle ifade etmeye çalışıyorlar. Çocuklar zaten çok dinamik, meraklı canlılar” diye konuştu.  (Haber Merkezi)