“Mersin halkı izin vermeyecektir”

Emek Partisi Mersin İl Başkanı Yusuf Kaya, polisevine PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırıyı kınadı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş’in tutuklanmasını kabul etmediklerini söyleyen Kaya, “Mersin Büyükşehir Belediyesine yönelik algı operasyonu yaratıp, yeni bir kaos planı devreye sokulmak isteniyorsa, bilinsin ki demokrasi güçleri ve Mersin halkı buna izin vermeyecektir” dedi.

“Mersin halkı izin vermeyecektir”


MAYSA DERYAYEVA

 

Emek Partisi Mersin İl Örgütü, PKK’lı teröristler tarafından polisevine yapılan saldırıyı kınayarak, basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında konuşan Emek Partisi Mersin İl Başkanı Yusuf Kaya, “Mersin Polis evine yapılan provakatif saldırıda,1 polis memuru yaşamını yitirmiş, 1 polis memuru ve 3 sivil yaralanmıştır. Bu saldırıyı kınıyoruz. Bu tür terör eylemlerinin dün olduğu gibi bugün de işçiye, emekçiye, halka bir faydası olmaz ve demokrasi mücadelesine ket vurmaktadır.  Tek adam yönetimi, bu provakatif terör saldırısından muhalefeti suçlayarak siyasi fayda sağlamanın hesabını yapmaktadır. Bu tür eylemlere seçim sürecinde de başvurulabileceğini başta 7 Haziran-1 Kasım dönemi dahil geçmiş deneyimlerden biliyoruz. Bu yöntemler dün tutmadı, bugün de tutmayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE YÖNELİK ALGI OPERASYONU YARATILIYOR”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş’in kameralar eşliğinde gözaltına alınarak, tutuklanmasının kabul edilir bir durum olmadığını söyleyen Kaya, “Özellikle belediyelerde çalışan işçi ve emekçiler basın yoluyla “terör” ile irtibatlandırılarak muhalif belediyeler zapturapt altına alınmaya çalışılırken, işçi ve emekçilerin de ekmeğine göz konulmaktadır” dedi.

Kaya, “Çağrıldığında ifadeye gelebilecek olan ve Mersin kamuoyunca tanınan Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş’in kameralar eşliğinde evi basılarak gözaltına alınması ve tutuklanması anlaşılır değildir ve kabul edilemez. Anlaşılan o ki; seçim hesaplarını kutuplaştırma üzerinden yapan AKP iktidarı, önümüzdeki süreçte HDP’yi kriminalize ederken CHP’li belediyeleri de çalışamaz hale getirme çabasını bu yöntemlerle hayata geçirmek istemektedir. İlimizde yaşanan provakasyon ortamını fırsata çevirerek, Mersin Büyükşehir Belediyesine yönelik algı operasyonu yaratıp, yeni bir kaos planı devreye sokulmak isteniyorsa; bilinsin ki demokrasi güçleri ve Mersin halkı buna izin vermeyecektir” diye konuştu.