"İzabelya" dedi milyonları kendine hayran bıraktı

Son günlerde "İsabelle" şarkısını kendine has tarzıyla yorumlayan ve milyonlarca kez izlenen Fevzi Kaan Türker ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
İBRAHİM AYDEMİR

 

Henüz 12 yaşında olmasına rağmen son günlerin en çok konuşulan ismi olmayı başardı. Sefo'nun "İsabelle" ve "Tutsak" şarkılarını kendine has tarzıyla yorumlayan ve sosyal medyada viral olan Fevzi Kaan Türker ile bir araya geldik. Sefo ile birlikte sahneye çıkan ve düet yapan genç fenomen yaşadığı heyecanı anlattı. Fevzi Kaan Türker ile yaptığımız bu keyifli röportaj şimdi sizlerle...

 

-Fevzi Kaan kimdir? Kendini tanıtır mısın?

Adım Fevzi Kaan Türker. 7 Sınıfa gidiyorum. 12 yaşındayım. Samsun'un Çarşamba ilçesinde yaşıyorum.

 

-Org'la tanışman nasıl oldu? Org çalmaya ne zaman başladın?

Org çalmaya olan ilgim küçüklüğümden beri geliyor. Başka çocuklar anne babalarından oyuncak araba falan istiyordu. Birgün ben de ailemle oyuncak araba almak için oyuncakçıya gittiğimde org, gitar ve sazları gördüm. Annemden org almasını istedim. Pandemi sürecinde org'a daha fazla yoğunlaştım. Annemin telefonu ile videolar çekip sosyal medyaya yükledim. Sonra videolarım beğeni almaya başladı. Herkes kendi sayfasında paylaşmaya başladı ve bana olan ilgileri arttı. Güzel bir duygu mutluyum. Telefonlar susmadı :)

 

-Okulda öğretmen ve arkadaş çevren nasıl tepki gösterdi?

Öğretmenlerimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Onlar da beni çok seviyor. Yolda görürken fotoğraf çektirmek istiyorlar.

 

 

SEFO İLE DÜET YAPTI

 

-Sefo ile sahne aldın. Neler hissediyorsun?

Evet. Geçtiğimiz günlerde Sefo abi videolarımı görünce benimle iletişime geçtiler ve konserine davet ettiler. Ataşehir’de de bir araya geldik ve düet yaptık. Çok mutluyum. Bana bu imkanı verdiği için kendisine teşekkür ediyorum.

 

-Başka sanatçılardan veya kurumlardan teklif geldi mi?

Tabi teklifler geliyor. Ailem menajerim değerlendiriyor.

 

-Ailesi olarak Fevzi'nin erken yaşta bu şöhrete kavuşmasından endişe duyuyor musunuz? (Annesi cevaplandırıyor)

Yani açıkçası var. Her şeyin kontrollü olması gerekiyor. Takip altında olması gerekiyor. Fevzi müziği çok seviyor. Her şeyin kontrollü olması şartıyla bizler her zaman onun yanında olacağız ve destekçisi olacağız.

 

-Son olarak neler söylemek istersin Fevzi?

Çok güzel ve mutluluk verici bir duygu. İnşallah her şey gönlümüzce olur. Müziği seviyorum ve org çalmaya devam edeceğim. Yepyeni şarkılarla geliyorum.