Uluslararası Bisiklet Festivali Mezitli’de start verdi | Güney Gazetesi Mersin

Uluslararası Bisiklet Festivali Mezitli’de start verdi

Türkiye’nin 81 ili ve dünyanın da çeşitli yerlerinden gelen bisiklet tutkunları Mezitli’de buluştu.

Uluslararası Bisiklet Festivali Mezitli’de start verdi


Mersin Bisiklet Derneği tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Bisiklet Festivali Mezitli Pompeiopolis Parkında start verdi. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen festival, Mezitli Belediyesi iş birliğinde 4 gün boyunca Mersin’i turlayacak. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da bisiklet tutkunlarıyla buluşarak, Mezitli’yi turladı. Trafik polisleri ve sağlık ekiplerinin kontrolünde bisikletlerini süren sporcular ve Başkan Tarhan, sürücülerin kornaları ve vatandaşların alkışlarıyla karşılandı.

 

Bisiklet tutkunlarının Mersin’i, Mezitli’yi tanıma ve görme fırsatlarının olacağını dile getiren Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun, “Türkiye’nin 81 ilinden, dünyanın da çeşitli yerlerinden bisiklet tutkunlarını Mezitli’de buluşturduk. İlk günümüz ve Başkanımız Neşet Tarhan bizi yalnız bırakmadı. Konaklama yaptığımız SoliPompeiopolis Parkından başladık. 4 gün boyunca ilimizin çeşitli yerlerini gezmeyi planlıyoruz. Tabi ki Mersin’in en iyi sahillerinden birine sahip olan Mezitli plajlarını tercih ettik ve burada kamp kurduk” dedi.

Başkan Tarhan kısa bir açıklama yaparak; “9. Uluslararası Bisiklet Festivali kapsamında bisiklet tutkunlarıyla bir araya geldik. Belediye olarak bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Üzerinde önemle durduğumuz ve Türkiye’de 2’incisi olacak ‘Mezitli Bisiklet Kooperatifi’ni kuruyoruz. Önümüzdeki günlerde duyurusunu yapacağız. Kooperatife de bir yer tahsis ettik. Tüm bisiklet tutkunlarını iyi bir lokasyonda buluşturmayı amaçlıyoruz. Bisiklet dostu bir belediyeyiz ve spor adına yapılan tüm etkinliklerde bizde varız. Bugün de Mersin Bisiklet Derneği’nin festivaline destek verdik. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)