10 kişi terör örgütü propagandası iddiasıyla gözaltına alındı

Mersin Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları iddia edilen 10 kişiyi gözaltına aldığını duyurdu. Emniyet açıklamasında, gözaltına alınan kişilerin Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanı olduğunun, bu kişilerin 2019’dan sonra belediyede işe başladığının özellikle ileri sürülmesi ve basına bu şekilde servis edilmesi de dikkat çekti.

10 kişi terör örgütü propagandası iddiasıyla gözaltına alındı


 

 

Mersin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarda; 2019 yılında Ülkemizde gerçekleşen yerel seçimlerden sonra Mersin Büyükşehir Belediyesinde işe giren ve halen aktif olarak çalıştıkları anlaşılan; F.E, A.K, B.B, D.B, H.S, K.B, M.E.İ, A.K, İ.G, S.M isimli şahısların PKK/KCK terör örgütünü övücü/özendirici/sahiplenici/yüceltici şekilde Propaganda yaptıkları tespit edildi.

Bahse konu 10 şüpheli şahsa yönelik 180 Polisin katılımı ile 10 adrese eş zamanlı olarak operasyonel çalışma gerçekleştirildi. Mersin Emniyet Müdürlüğünün tespit ettiği 10 şüpheli şahıstan aralarında örgütün Değer Ailesi olarak tanımladığı, örgüt adına kırsal alanda faaliyet yürütürken etkisiz hale getirilmiş örgüt mensuplarının 1. Derecede aile yakınlarından olanların bulunduğu anlaşılan 8 şüpheli şahıs göz altına alınırken, diğer iki şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyonlar devam etmektedir.” (Haber Merkezi)