“Zihniniz Akdeniz kadar açık, notlarınız Toroslar kadar yüksek olsun”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘İlköğretim Haftası Kutlama Programı’na katıldı. Atatürk ilkelerini ve prensiplerini kendine şiar edinmiş bir öğretmen topluluğuna ihtiyaç olduğunu söyleyen Seçer “Sevgili çocuklar; zihniniz Akdeniz kadar açık, notlarınız Toroslar kadar yüksek olsun” dedi.

“Zihniniz Akdeniz kadar açık, notlarınız Toroslar kadar yüksek olsun”


Konuşmasına, çocukların enerjisinden kendilerinin de faydalandığını belirterek başlayan Başkan Seçer, “Sevgili çocuklar; zihniniz Akdeniz kadar açık, notlarınız Toroslar kadar yüksek olsun. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, gösterdiği hedefte, ‘Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir’ şiarıyla günümüz dünyasında, muasır medeniyet seviyesine çıkacaksak, çağdaş dünya ile rekabet edeceksek; hurafelerle değil, bilimle, teknikle, sanatla bunu gerçekleştirmek zorundayız. Onun için de eğitime-öğretime ihtiyacımız var. Onu verecek olan çok değerli, çağdaş, yüzü Batı’ya dönük, Atatürk ilkelerini ve prensiplerini kendine şiar edinmiş bir öğretmen topluluğuna ihtiyacımız var. Onlarla bu ülkeyi kalkındıracağız” dedi. 

 

 

“Mersin eğitimde daha da yukarılara çıkacak”

 

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘İlköğretim Haftası Kutlama Programı’na katıldı.

Pehlivan, yeni eğitim-öğretim sezonunun hayırlı olmasını temenni ederek, “Yeni bir heyecanla, 2022-2023 eğitim-öğretim sezonunu bugün başlatıyoruz. Yurdumuzun 81 vilayetinde olduğu gibi, Mersinimizde de okullarımız şenlendi, neşelendi. Coşku ile okul bahçeleri, derslikler doldu taştı. Bu yıl artan bir heyecanla, daha fazla bir heyecan ve sevinçle yeni sezona hazırlanıyoruz. Eğitimde başarı ve kalite düzeyinde belli seviyelere gelmiş, önemli mesafeler kat etmiş, önemli başarılar elde etmiş Mersinimiz, inanıyorum ki bu sezon birkaç basamak daha yukarılara doğru çıkacaktır. Elbette ki bu, müşterek gayretle olacak” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)