12-18 Eylül Haftası Genel Astrolojik Etkiler | Güney Gazetesi Mersin

12-18 Eylül Haftası Genel Astrolojik Etkiler

12-18 Eylül Haftası Genel Astrolojik Etkiler


Bu haftanın en belirgin görünümü güneş ve neptün arasındaki karşıt açı olacak. Haftasonuna doğru etkisini daha belirgin şekilde hissettirecek bu etkileşim hastalık ve salgınlara karşı da bir uyarı niteliğinde.. Özellikle ikizler ve yay burçlarının dikkat etmedi gereken bir hafta olacak. Genel olarak baktığımızda ise özellikle iş ve sağlık konularındaki belirsizlik ve kafa karışıklığı ile beraber alkole ve uykuya karşı eğilim artabilir.

 

Güneş neptün karşıtlığının bir diğer etkisi ise zehirlenmelerin ve yiyecek-içecek ve ilaçlardan gelen yan etkilerin veya zehirlenmelerin artması olacaktır. Bu hafta özellikle bu konulara dikkat edelim. Bunun yanı sıra sudan gelen kazalar da gündemimizde olacaktır. Bağışıklık sisteminin düşeceği ve sindirim sistemimizle alakalı rahatsızlıkların da tetikleneceği bir süreç.. Özellikle bu hafta sağlıklı ve hafif gıdalarla beslenmeye özen gösterelim. Evcil hayvanları olanlar da olası sağlık sorunlarına karşı veteriner kontrollerini ihmal etmesinler..

Bu hafta önemli kararlar ve anlaşmalar için uygun bir hafta değil. Karar verirken veya herhangi bir konuda söz verirken özellikle dikkat etmemiz gereken bir süreç. Çok fazla hayalci olmak, gerçekleri görmezden gelmek, sonrasında hayal kırıklıklarına sebep olabilir. Kandırılmalar, yanlış anlaşılmalar da gündemde olacaktır.

 

 

Genel olarak haftanın enerjisine bakacak olursak;

(Burç gözetmeksizin okuyun. Tek bir burç için değil, genel enerjilerdir.)

Pazartesi günü ay koç burcunda. Gün içerisinde öfke kontrolü çok önemli olacak. Öğlen saatlerinde ayın chiron ile kavuşumu baş bölgemizle alakalı hastalıkları tetikleyebilir. Hızlı ve dürtüsel davranmamaya dikkat edelim. Öfkeli insanlardan uzak durmaya çalışalım. Kendimizi istediğimiz şekilde ortaya koyamamak öfke hali yaratabilir. Cesaret gerektiren işler için uygun fakat bencilleşmemeye dikkat edelim.

Salı günü 14:40’a kadar ay koç burcunda. Sabah saatlerinde ayın pluton ile sert açısı duygusal anlamda gergin hissetmemize sebep olabilir. Bizden yaşça büyük kişilerle veya alanında yetkili kişilerle çatışmalar, anlaşmazlıklar yaşanabilir. 14:40’ta ay boğa burcuna geçiyor. Bu dakikadan sonra daha huzurlu akan bir enerji var. Huzur ve güven duygusu arayışında olacağımız bir gün. İştah artışı yaşanabilir, kulağa hitap eden müzikler gün içerisinde çok iyi gelecektir. Parasal konuların da gündemde olacağı bir gün..

Çarşamba günü ay boğa burcunda. Yemek-içmek, bedenimizle ilgilenmek, masaj yaptırmak, güzel müzikler dinlemek çok iyi gelecektir. Garantici bir bakış açısında olacağımız ve parasal konularda kararlar alabileceğimiz bir gün. Günün son saatlerinde parasal konularda ani gelişmeler yaşanabilir.

Perşembe günü ay boğa burcunda. Sabah saatlerinde ayın güneşle uyumlu açısı güzel gelişmelerin habercisi. İş hayatımız, sağlığımız veya parasal konularla alakalı güven içerisinde hissedeceğiz. Önemli görüşmeler yapmak için uygun bir gün. Parasal konularda yine önemli kararlar almak açısından da uygun bir gün.

Cuma günü ay ikizler burcunda olacak. İletişim trafiğinin olacağı bir gün. Yakın çevremizle görüşmek, arkadaşlarımızla keyifli vakit geçirmek için uygun. Ağzımızdan çıkan kelimeler çatışmalara yol açabilir bu konuda biraz dikkatli olalım. Venüs ve mars arasında gergin açı ikili ilişkilerde anlaşmazlıklara yol açabilir. Mükemmelliyetçi tavırlar ilişkilere zarar verebilir. Trafik kazalarına dikkat.

 

 

Cumartesi günü ay ikizler burcunda. Eğitimle alakalı konular gündemde olabilir. Önemli kararlar, görüşmeler ve anlaşmalar için uygun bir gün fakat yine de güneş neptün karşıtlığından dolayı kararlarımızı ertelemekte veya çok iyi düşünerek hareket etmekte yarar var. Özellikle akşam saatlerinde kandırılmalara, dolandırılmalara dikkat edelim. Gün içerisinde enerjimiz düşük olabilir. Kazalara dikkat!

Pazar günü saat 11:00’e kadar ay ikizler burcunda ilerliyor. Gün içerisinde ikizler burcunun yönetici Merkür ile jupiter zorlayıcı bir görünümde olacak. Olayları abartma eğiliminde olabiliriz. İlişkilerde dengeyi kurmak zorlaşabilir. Saat 11:00’den sonra ay yengeç burcuna geçiyor. Özellikle ailevi konularla alakalı anlaşmazlıklar gündemde olabilir. Duygusal ve gergin hissedebileceğimiz, abartılı alınganlıklar gösterebileceğimiz bir gün. İçe çekilmek, kendimizle baş başa kalmak, evimizle ilgilenmek iyi gelebilir.

Astrolog Bilge Aslı

Instagram: astrologbilgeasli

E-mail: bilgeasliastroloji@yahoo.com