AKP il başkanı CHP’li belediyeleri terörist ilan etti!

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un ardından AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik de seçilmiş belediye başkanlarını hedef aldı. AKP’li Ercik, CHP’li belediye başkanlarını teröristleri istihdam etmekle suçladı.

AKP il başkanı CHP’li belediyeleri terörist ilan etti!


AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un bir soru önergesine verdiği yanıtta, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan 33 kişinin PKK/KCK, 5 kişinin FETÖ/PDY ve 2 kişinin de Hizbullah terör örgütü mensubu olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını açıklamasını,  “Aylardır ısrarla söylediğimiz bir gerçek bugün bir kez daha gün yüzüne çıkmış, CHP’li belediyelerin terör örgütü mensupları ve yakınlarının yuvası haline geldiği gözler önüne serilmiştir” sözleriyle değerlendirdi.

Yazılı bir açıklama yapan AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz tarafından verilen soru önergesine yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, belediyede çalışan 33 kişinin terör suçu nedeniyle gözaltına alındığını, bunlardan 14’ünün tutuklandığını açıkladığını hatırlattı.

Cesim Ercik açıklanasında şunları kaydetti: “Sonuç olarak İçişleri Bakanlığının, Sayın Kılavuz’un soru önergesi üzerine verdiği bu yanıt, CHP'li belediyelerin adeta birer terör yuvası haline geldiğini, teröristlerin ve yandaşlarının CHP’li belediyelerde istihdam edildiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Sayın Vahap Seçer’in basın danışmanlığı görevine getirdiği ve bu görevini halen sürdüren Gazeteci Serdar Akinan ile ilgili ortaya çıkan iddialar da asla kabul edilebilir değildir. CHP’li Vahap Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesinin ayda 5 adetlik kısa tanıtım filmi için Akinan’a aylık 375 bin TL, yıllık ise toplam 4 milyon TL ödediği iddia edilmektedir. İddialar arasında, Akinan’ın aldığı işler için belediye personelini kullandığı, bu sayede personel giderinin olmadığı da öne sürülmektedir. Konuyla ilgili basına da yansıyan haberlerde, Serdar Akinan’ın ailesi için de yine belediyeden araç tahsis edildiği de ileri sürülmektedir Gazetecilik yaptığı dönemde Kandil’e giderek, terör örgütü PKK’nın sözde liderlerinden biri olan Murat Karayılan ile görüşen Serdar Akinan, sonrasında PKK’lıların sözde kahramanlık hikâyelerinin yer aldığı bir kitap yazmış; İştar’ın Kızları adını taşıyan kitabında kadın teröristleri övmüştü. Akinan’ın PKK’lılarla ortaya çıkan fotoğrafları da kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Öte yandan, Türkiye’nin kontrolündeki Afrin başta olmak üzere Suriye’nin kuzeyinde zeytin, tarım ürünleri ve bir sanayi şehrindeki fabrikaların da sökülerek Türkiye’ye getirildiğini iddia eden Akinan, Türkiye’yi Suriye’de ‘yağmacı’ pozisyonuna düşürmüş ve ülke kamuoyunda yoğun tepki toplamıştı. İşte, CHP’li Vahap Seçer’in kendine danışman yaptığı bu kişinin yaptıkları saymakla bitmiyor. Bir yandan Akinan gibi bir terör sevici, diğer yandan belediyede çalışan terör örgütü yandaşları… Tüm bu iddialar ışığında, Mersin Büyükşehir Belediye Sayın Vahap Seçer’e bir kez daha sesleniyoruz! Bakanlığın açıklamasına bir yanıtınız var mıdır? Diğer yandan, basın danışmanı olarak görevlendirdiğiniz, yaptıkları ve yazdıklarıyla tepki çeken danışmanınız Serdar Akinan ile ilgili bir tasarrufunuz olacak mıdır? AK Parti Mersin İl Başkanlığı olarak, ayyuka çıkan ve kamuoyunun büyük tepkisini çeken bütün bu iddiaların yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”