15-21 Ağustos Haftası Genel Gökyüzü | Güney Gazetesi Mersin

15-21 Ağustos Haftası Genel Gökyüzü

15-21 Ağustos Haftası Genel Gökyüzü


Bu haftanın en belirgin etkisi venüs ve jupiter arasındaki olumlu akış.. Bu iki iyicil gezegenin ateş burçlarından birbirlerini pozitif açı yapmaları hem ikili ilişkiler, hem ortaklıklar, hem parasal konular ve hem de aşk hayatımızla ilgili pozitif gelişmelerin habercisi.. Özellikle perşembe ve cuma günü en belirgin şekilde etkisini gösterecektir. Yeni anlaşmalara, hakedilmişliklerin elimize geçmesine ve yeni beraberliklere kapı aralayan bir hafta olacaktır.

Haftanın günlerine astrolojik açıdan baktığımızda;

(Tek bir burç için değil, her burcu etkileyebilecek genel etkilerdir)

Pazartesi günü ay koç burcunda. Öğlen saatlerinde ay jupiter kavuşumu sebebiyle olayları abartma eğiliminde olabiliriz. Öfkemizi kontrol altında tutabilmek ve dürtüsel davranmamak bugünün konusu olacak. Aynı zamanda uzun zamandır cesaret edemediğimiz konular varsa gereken cesareti ve özgüveni kendimizde bulabileceğimiz bir gün. Gün içerisinde baş ağrısı ve tansiyon problemlerine dikkat.

Salı günü sabah saatlerinde iş hayatımızla ilgili veya sağlık konularında ani gelişmeler yaşanabilir. Öğleden sonra daha pozitif bir enerji var. Ay ve güneş arasındaki pozitif etkileşim adrenalin dolu bir gün geçirmemize sebep olabilir. Risk almak ve cesaret gerektiren konularda gerekli özgüvenimiz olacak fakat bencil ve hızlı kararlar almamaya özen gösterelim. Kalp, baş ağrısı ve tansiyon sorunları bugün de titiklenebilir. Günün geç saatlerinde ay ile pluton arasındaki gergin açı bizden yaşça büyük insanlarla yaşayabileceğimiz gerginlikleri gösteriyor.

Çarşamba günü ay boğa burcunda.. Güven arayışında olacağımız, sessiz sakin geçirmek isteyeceğimiz bir gün.. Özellikle şekerli, unlu gıdalara karşı eğilimimiz artabilir. Kulağa hitap eden müzikler dinlemek ve lezzetli yemekler günü daha kaliteli geçirmemize sebep olabilir. Parasal konular da gündemde olacaktır. Akşam saatlerinde ay ile Venüs arasındaki gergin açı parasal anlamda can sıkıcı konuları gündeme getirebilir. Gereksiz risk almamaya özen gösterelim. Aşk hayatımızla alakalı da yine ufak tefek gerginlikler yaşanabilir.

Perşembe ve cuma günü venüs jupiter etkileşimi yaşayacağız. Ay yine boğa burcunda seyehat ediyor olacak. Gün içerisinde ayın kuzey ay düğümü ve uranüs ile kavuşumu parasal konularla alakalı ani gelişmelerin habercisi. Venüs jupiter etkileşimi de zaten bu etkiyi güçlendiriyor. Eğer cesaret gerektiren konuları fazla abartırsak gün sonunda değersizlik duygumuzun tetiklenmesi mümkün. Dengede kalabilirsek akşam saatleri daha pozitif gelişmelere açık.

Cuma günü yine venüs ile jupiter etkileşiminin etkisinde olacağız. !5:05’e kadar ay boğa burcunda olacak, sabah saatleri pozitif gelişmelere açık. 15:06 itibariyle ay ikizler burcuna geçiyor. Telefon trafiğinin yoğun olacağı ve çevremizle etkileşim içerisinde olabileceğimiz bir gün. Hızlı kararlar alma ihtimalimiz bugün çok yüksek. Bugün kısa sürebilecek ilişkilerin de başlangıcı olabilir..

Cumartesi günü pozitif ve enerjik bir gün. Ay ikizler burcunda. Kısa seyahatler, arkadaşlarımızla görüşmek, zihinsel olarak uyumlu olduğumuz kişilerle keyifli vakit geçirmek için gayet uygun. Eğitimle alakalı konular gündeme gelebilir. Araştırma yapmak, okumak, bilgi edinmek, gezmek, yeni yerler görmek için de gayet uygun.. Cumartesi ve pazar günü zihnimiz biraz dağınık olabilir ve kararsızlıklar yaşayabiliriz. Önemli konularda karar vermeden önce birkaç kez düşünmekte yarar var çünkü merkür neptün karşıtlığının etkisi ile yanılma payı yüksek olabilir. Dalgınlıkla gelen kazalara, kandırılmalara, dolandırılmalara dikkat.

Pazar günü ay ikizler burcundaki seyahatine devam ediyor. Sabah saatleri iletişim açısından gayet güzel enerjiler barındırıyor. Önemli kişilerle görüşmeler yapmak için uygun fakat belirsizlikler gündemde. Önemli konularda karar vermeden önce birkaç kez düşünmekte yarar var çünkü sonrasında hayal kırıklığı yaşanabilir.

 

 

Instagram: astrologbilgeasli

E-mail: bilgeasliastroloji@yahoo.com