Çamlıbel Projesine Cumhur İttifakından onay | Güney Gazetesi Mersin

Çamlıbel Projesine Cumhur İttifakından onay

Komisyonlarda oyçokluğuyla reddedilen ‘Çamlıbel Projesi’, mecliste Cumhur İttifakının oylarıyla bakanlıktan geldiği gibi kabul edildi

Çamlıbel Projesine Cumhur İttifakından onay

MAHMUT SÖNMEZ

 

Kamuoyunda Balıkçılar Barınağına ‘AVM yapılacak’ kaygılarına yol açan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın tartışmalı ‘Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi’ Mersin Büyükşehir Belediyesi komisyonlarında oy çokluğuyla reddedilirken, meclis oylamasında Cumhur İttifakı üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde Cumhur İttifakı üyelerinin oylarıyla Bakanlıktan geldiği şekliyle kabul edildi.

 

“KOMİSYONLARDA OYÇOKLUĞUYLA REDDEDİLDİ”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi komisyonlarında değerlendirilen Çamlıbel Su Sporları Projesi komisyonda oy çokluğuyla reddedildi.  Komisyon yalnızca su sporları merkezi yapılmasına, konaklamaya yer verilmemesi Atatürk parkının projeden çıkarılması. Teklif kapsamında 18 dönüm kapalı alanın azaltılarak yalnızca su sporları merkezine hizmet edecek zorunlu yapıların 2 – 3 bin metrekareyi geçmeyecek şekilde düzenlenmesini istedi. Ayrıca söz konusu projenin Çamlıbel m-Mahallesi, Cumhuriyet alanı ve Mersin kent merkezi ile ilişkisinin kurgulayacak şekilde düzenlenmesi ve revize edilmesi talep edildi.

 

“İDARE OLARAK İTİRAZ EDECEĞİZ”

 

Bu projenin Çevre Bakanlığı tarafından resen yapıldığını söyleyen Başkan Vahap Seçer, “Bunun neticeye tesir etmeyeceğini biliyoruz. Tarihe bir not düşüyoruz. Komisyondan oyçokluğuyla teklifin uygun olmadığı görüşü çıktı. Ancak bu her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Belediye idaresi olarak yasal takibimizi sürdüreceğiz ve itiraz edeceğiz, dava açacağız” dedi.

 

 

CUMHUR İTTİFAKININ OYLARIYLA KABUL EDİLDİ

 

Komisyondan oyçokluğuyla ile reddedilen Çamlıbel Su Sporları Projesi, mecliste oylamaya sunuldu.  Yapılan oylamada Cumhur ittifakı üyelerinin olur vermesiyle proje oyçokluğuyla Bakanlıktan geldiği gibi kabul edildi.