8-14 Ağustos haftası genel astrolojik etkiler | Güney Gazetesi Mersin

8-14 Ağustos haftası genel astrolojik etkiler

8-14 Ağustos haftası genel astrolojik etkiler


(Tek bir burç için değil, her burcu etkileyebilecek genel etkilerdir)

Bu haftanın enerjilerine genel olarak baktığımızda güneş ile Uranüs arasındaki olumsuz etkileşim haftanın en belirgin etkisi.. Haftanın ortalarına doğru etkisini belirgin şekilde gösterecektir. Aslan burcundaki güneş ile boğa burcundaki Uranüs’ün bu gergin etkileşimi bireysel hayatlarımıza bazılarımız için yaşamsal mücadelenin, bazılarımız içinse parasal konularla alakalı mücadelenin ve beklenmedik gelişmelerin göstergesi.. Burç gözetmeksizin bu hafta özellikle parasal anlamda risk almamaya, sağlam zemine oturmayan hiçbir konuda adım atmamaya özen gösterelim.

Sağlık açısından özellikle kalp ve tansiyon sorunlarının tetiklenebileceği, ayrıca psikolojik kökenli panik atak ve taşikardi gibi hastalıkların nüksedebileceği bir hafta.. Kendimizi ön plana atmak, değer görmek, değerli hissetmek ve onay almak adına da yine mücadele edebileceğimiz bir zaman dilimi..

 

İkili ilişkiler ve parasal konular dediğimizde aklımıza ilk gelen, gezegen Venüs’ün açılarına baktığımızda Plüton ile karşıt açı yaptığını görüyoruz. Bu açı yakın ikili ilişkiler, evlilik veya ortaklık konularında bir çeşit gerginliğin, kararsızlığın, karşı karşıya gelişlerin göstergesi. İlişkilerde özellikle manipülatif etkiler, güç mücadelesi ve haklı olma isteği ön planda olacaktır. Yaşadığımız bu gerginlik eğer orta yolu bulamazsak sağlık sorunlarına kadar giden etkiler barındırıyor fakat karşıt açının olaylara çift yönlü bakabilme yeteneğimizi geliştirme amacında olduğundan, eğer bunu başarabilirsek bu haftayı “eskisinden daha güçlü bir insan olarak” bitirmiş olacağız. Özellikle haftasonu, bu farkındalığın ödülünü alabiliriz.

 

Haftanın günlerine astrolojik açıdan baktığımızda;

(Burç gözetmeksizin okuyun)

Pazartesi günü ay yay burcunda.. Seyahatler için uygun görünüyor. Eğitim hayatınızla alakalı konulara yönelmek, yeni bir şeyler öğrenmek, derinleşmek, yabancı dil öğrenmeye odaklanmak, ticari faaliyetler için gayet uygun. Uzaktaki akrabaları ziyaret etmek için de pozitif etkiler var. Ay ile Neptün arasındaki açı kandırılmalara ve dolandırmalara karşı veya dalgınlıkla gelen kazalara karşı bugün uyanık olmamız gerektiğini söylüyor.

 

Pazartesi akşamı 21:39’da ay oğlak burcuna geçiyor. Salı ve Çarşamba günü ay oğlak burcunda olacak. Salı günü ayın Jüpiter ile olan etkileşimi aile büyükleriyle veya patronlarla aranızda bazı gerginliklere sebep olabilir. İş hayatımıza odaklanabileceğimiz ve sorumluluklarımızı artabileceği bu iki gün çok çalışmak ve daha disiplinli olmak zorunda kalabiliriz. Çarşamba günü kariyer hayatımız ve parasal konularla alakalı olumlu etkiler var, güzel gelişmeler olabilir. Özellikle akşama doğru olan zaman dilimi güçlü değişim ve dönüşümlere açık.. Çarşamba günü 21:45’te ay kova burcuna geçiyor.

 

Perşembe ve Cuma günü ay kova burcunda olacak. Bu iki gün toplumsal konular ön planda olabilir. Sosyal çevremizle bir arada olmak ve organizasyonlar için gayet uygun günler. Cuma günü sabah saatlerinde ay Satürn kavuşumu olacağı için duygusal inişler ve beklenmedik konular gündeme gelebilir, değersizlik duygumuz tetiklenebilir, bu sebepten biraz gergin hissedebiliriz. Cuma günü insanlarla çatışmamaya özen gösterelim. Cuma günü 21:44’te ay balık burcuna geçiyor. Bu dakikadan sonra daha hassas ve duygusal hissedeceğiz.

 

Cumartesi ve Pazar günü ay balık burcunda. Haftasonu, hislerimizin kuvvetli olacağı, hassas ve duygusal hissedebileceğimiz bir zaman dilimi olacak. Su ile temas etmek, deniz kenarında vakit geçirmek çok iyi gelecektir. Cumartesi günü akşam saatlerinde zihinsel anlamda kafa karışıklığımız artabilir, sağlık sorunlarına dikkat edelim, hafif gıdalar tüketelim. Pazar günü özellikle sabah saatlerinde yine sağlık konuları ile uğraşmak zorunda kalabiliriz. Yorgun hissedebiliriz, belirsizlikler can sıkıcı olabilir. Meditasyon, nefes egzersizleri, manevi konulara yönelmek ve su ile temas etmek çok iyi gelecektir.

 

Astrolog Bilge Aslı

Instagram: astrologbilgeasli

E-mail: bilgeasliastroloji@yahoo.com