“TFF Başkanı ile bizzat görüştüm sorun yok” | Güney Gazetesi Mersin

“TFF Başkanı ile bizzat görüştüm sorun yok”

TFF 3. Lig 1. Grup ekiplerinden İçel İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, Exenpay ile yapılan MİYPAY projesinin lansmanının sona ermesinin ardından basının sorularını yanıtladı.

“TFF Başkanı ile bizzat görüştüm sorun yok”

İBRAHİM AYDEMİR

 

TFF 3. Lig 1. Grup ekiplerinden İçel İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, Exenpay ile yapılan MİYPAY projesinin lansmanının sona ermesinin ardından basının sorularını yanıtladı. Daha çok kulüple ilgili konulara açıklık getiren Başkan Saltık, İçel İdman Yurdu’nun isminin Mersin İdman Yurdu A.Ş. olması için girişimlerinin sürdüğünü ifade ederek, “Çarşamba günü Riva’daydım. İşlemler sürüyor. Mersin İdman Yurdu A.Ş. ismini kabul ettirmek istiyoruz. Ancak TFF, FİFA ve UEFA ile geçmiş dönemden kalma futbolcu alacaklarından dolayı karşı karşıya gelmek istemiyor. Şu an beklemedeyiz ve yanlış giden bir durum yok. TFF Başkanı ile bizzat görüştüm sorun yok ama konu netleşmeden buradan bunu açıklamak doğru olmaz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’ndan Toroslar ilçesinde bulunan Çopurlu sahasını istediklerini hatırlatan Saltık, “Sayın bakanımız konuyla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne talimat verdi” dedi.

Kentten yeterli desteği alamadıklarından yakınan Saltık, “Şu anda loca satma projemiz var. Vali yardımcımıza sunumumuzu yaptık. Kaç locamız olduğu bilgisini verdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’den destek sözü verdi. Sabırla bekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Şu anda Türkiye’de borçsuz tek takım olduklarının altını çizen Saltık, “Kulüp olarak maddi anlamda sıkıntımız yok. Tekrardan hedefi olan bir takım kurduk. Geçen yıl 27 maç yenilmeden sezonu tamamladık ancak şansız bir şekilde şampiyonluğu son maçta kaçırdık. Şu ana kadar 7 transfer yaptık. Hocamızın verdiği rapor doğrultusunda bir sağ bek daha transfer yapacağız. Yaptığımız transferler kendini ispatlamış oyunculardır. İnce eleyip sık dokuyoruz. İz bırakacak transferler peşindeyiz” dedi.

 

“SELAHATTİN DİNÇEL İLE ANLAŞARAK YOLLARI AYIRDIK”

 

Teknik Direktör Selahattin Dinçel ile yolların ayrılmasıyla ilgili de konuşan Saltık, “Selahattin Dinçel hocamız Mersin’e gelmek için Mersin’den birçok kişiyi devreye koyup gelmek istedi. Kendisiyle oturduk anlaştık. Sözleşme imzaladık. Kendisi bana şampiyon yaptığı Fethiyespor’dan 3 futbolcu getirmek istediğini söyledi biz de kabul ettik ve kendisinden Fethiye’den 3 oyuncu istedik. 2 tanesi kenar oyuncusu bir tanesi de sağ bekti. Hocayla bu konuda uyuşmazlık içine girdik. Süreçten biraz koptuk. Bun transferleri gerçekleştiremediğimiz için karşılıklı olarak oturduk yolları ayırma kararı aldık” dedi.

Geçtiğimiz sezon takımı çalıştıran Ender Alkan’la ilgili de değerlendirmelerde bulunan Saltık, “Ender Alkan, İçel İdman Yurdu’nda görev yaptığı süre zarfında matematiksel olarak başarılıydı. Ancak şampiyon olamadık. Kendisiyle taraftar ve şehir kaynaşmadı. Eğer devam etseydik ilk üç maçta gelebilecek tepkilerden dolayı birbirimizi karşılıklı olarak yıpratabilirdik. Bunun olmaması için yolları ayırma kararı aldık” dedi.