CHP’li gençlerden AKP’ye çağrı | Güney Gazetesi Mersin

CHP’li gençlerden AKP’ye çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Gençlik Kolları, “Kemal Kılıçdaroğlu söyler, Ak Parti yapmak zorunda kalır" adlı basın açıklaması düzenledi. CHP Mersin Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, “CHP Gençlik örgütleri olarak, AK Parti Genel Merkezi’ne vaatlerimizin geniş bir şekilde açıklandığı parti programımızı göndereceğiz. Detaylı bir inceleme yapmanızda fayda var. Cumhurbaşkanı’na en azından özetini bile iletebilirseniz bu ülkenin hayrına olacaktır” dedi.

CHP’li gençlerden AKP’ye çağrı

MAYSA DERYAYEVA

 

CHP Mersin İl Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasında Alkım Sümer, geçtiğimiz günlerde üniversite mezunlarının KYK borçları konusunda yaşanan gelişmeyi hatırlattı.

Sümer, “KYK borçlarının geri ödemelerinin açıklanmasının ardından Gençlerin Demokrat Amcası, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.” şeklindeki çağrısı ve çabalarının ardından iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladık” diye konuştu.

 

“AK PARTİYİ 5 VAADİMİZİ HAYATA GEÇİRMEYE DAVET EDİYORUZ”

 

AKP’ye seslenen Sümer, “Kısa da olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyor ve bu vaatlerimizi tekrar söylüyoruz, Aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak. Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak. Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak” dedi.

CHP Mersin Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, kamuda liyakat ve şeffaflığın sağlanması gerektiğine dikkat çekti. Sümer, “Bizim çağrımızda ilk olarak dile getirdiğimiz kamuda liyakat ve şeffaflığın sağlanması, mülakatın kaldırılması vaadimizi hayata geçireceğinizden bu ülkede yaşayan herkes gibi bizler de şüpheliyiz. Biz iktidara geldiğimizde vakit kaybetmeksizin bu eksiği tamamlar kamuda liyakati ve şeffaflığı esas kılacak her adımı atarız” dedi.

 

 

.