“Yolun sonu güzel olacak" | Güney Gazetesi Mersin

“Yolun sonu güzel olacak"

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu, yeni sezon hazırlıklarını Erzurum’da sürdürüyor. Günü çift antrenman yaparak geçiren Tarsus ekibi, dayanıklılık ve güç depoluyor.

“Yolun sonu güzel olacak

İBRAHİM AYDEMİR

 

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu, yeni sezon hazırlıklarını Erzurum’da sürdürüyor. Günü çift antrenman yaparak geçiren Tarsus ekibi, dayanıklılık ve güç depoluyor.

Yaz transfer döneminde Sarı Lacivertli ekibe dahil olan Burhan Eşer, Yılmaz Can Taşkıran ve Fatih Somuncu kulübün sosyal medya sayfasına konuştu. Yeni sezon hakkında değerlendirmelerde bulunan futbolcular, sezon şampiyon olacaklarına inandıklarını söylediler.

 

“O KUPAYI GETİRECEĞİZ”

 

Tarsus İdman Yurdu’nun bir parçası olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Burhan Eşer, “Bizler saha içinde taraftarlarımız da saha dışında gereken tüm mücadeleyi vererek, takımımızın 100. Yılında o kupayı Tarsus’a getireceğiz. Kupalara alışkın birisi olarak söylüyorum taraftarlarımız iyi günde de kötü günde de bize destek versinler. Yolun sonu güzel olacak. Sabretsinler. İnşallah o kupayı getireceğiz” dedi.

4 yıl Tarsus İdman Yurdu’nda forma giydikten sonra takımdan ayrılan ve bu sezon tekrar takıma dahil olan Yılmaz Can Taşkıran, “Burada dolu dolu 4 yıl geçirmiştim. Şimdi 100. Yılda tekrar bu kulüpte olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bu armanın üzerinde 1923 yazıyor. Türkiye’de böyle bir tarihe sahip çok az bir kulüp var. İnşallah 100. Yılımızda şampiyon olacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

“100. YIL KADROSUNDA OLMAK BÜYÜK BİR ŞEREF”

 

Yeni transferlerden Fatih Somuncu ise, “Bu kulübün bir parçası olduğum için çok mutluyum. Bu sene kulübümüz için çok önemli bir yıl ve çünkü 100. Yılı. Benim için de 100. Yıl kadrosunda olmak büyük bir şeref. Tek bir hedefimiz var. O da şampiyonluk. Bunun için buradayız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Takımda güzel bir ortam var. Sezon sonu bunu taçlandırmak istiyoruz. Kenetlenerek bu sezon ipi biz göğüsleyeceğiz” diye konuştu.