Diş Hekimine Saldırı | Güney Gazetesi Mersin

Diş Hekimine Saldırı

Mersin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine bağlı Metropol ek hizmet binasında görevli diş hekimine hasta yakınları tarafından şiddet uygulandı ve darp edildi. Hasta yakınları bununla yetinmeyip diş hekiminin arabasına da zarar verildi.

Diş Hekimine Saldırı


MAYSA DERYAYEVA

 

Diş Hekimine yapılan saldırıyı Türk Sağlık Sen Mersin Şube Başkanı Ayhan Güngör kamuoyuna duyurdu. Güngör, saldırı hakkında şunları söyledi;

Mersin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine bağlı Metropol ek hizmet binasında görevli Diş Hekimimiz hasta yakını tarafından şiddete maruz kalarak darp edilmiş ayrıca doktor beyin arabasına zarar vermiştir.  Bir diğer olayda sabah saatlerinde Mersin Şehir Hastanesinde ambulans acil girişinde hastaneye ex olmak üzereyken getirilen bir hasta yakını tarafından gerçekleştirilmiştir. Hasta yakını acil girişinde bir polis memurunun silahını almış ve acil girişinde bulunan sağlık çalışanları ve polis memuruna doğrultmuştur. Çok şükür ki emniyeti kapalı olan silah ateş almamıştır. Etkisiz hale getirilen şahıs sonrasında serbest bırakılmıştır. Tehdit ve hakaretler savuran bu şahısın, içerde bulunan sağlık çalışanları ve görevlilere silah doğrultması kabul edilemez bir durumdur. Diş hekimimiz ve sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor bir can kaybı yaşanmamasını teselli olarak görüyoruz.”

Sağlıkta şiddete sıfır tolerans gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Güngör, “Sağlıkta şiddetin kendini gösterdiği bu olaylarda tüm sağlık kurum ve kuruluşlarının bir an önce sıfır toleranslı alan ilan edilmesi gerekliliğini bizlere bir kez daha göstermektedir. Sağlıkta şiddet olaylarına karşı mücadelemizi her platformda kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.