Akdeniz’de bir ilk gerçekleşecek | Güney Gazetesi Mersin

Akdeniz’de bir ilk gerçekleşecek

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Akdeniz ilçesine ilk kez kazandırılan soğuk asfalt üretim tesisinin Temmuz; sıcak asfalt üretim tesisinin de Ağustos ayı içinde faaliyete geçeceğini, böylelikle ilçeye bağlı mahallelerin asfalt sorununun artık ortadan kalkacağını ifade etti. Başkan Gültak, Akdeniz’de gerçekleşen değişim, dönüşüm ve yeni yatırımlarla birlikte, ilçede yaşanan göçü tersine çevireceklerinin de altını çizdi.

Akdeniz’de bir ilk gerçekleşecek


Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, mahalle ve esnaf ziyaretleri kapsamında Adanalıoğlu, Akdeniz ve Limonla mahallelerini ziyaret ederek, mahalle muhtarları ve vatandaşlar ve esnafla bir araya geldi.

 

“SOĞUK ASFALT TESİSİ TEMMUZ’DA, SICAK ASFALT TESİSİ AĞUSTOS’TA ÜRETİME BAŞLIYOR”

 

Başkan Gültak, “Yol ve asfalt konusunda, ilk kez Akdeniz’e soğuk ve sıcak asfalt üreten tesisleri kurduk. Akdeniz’in geçmişte böyle tesisi olmamıştı. Bunların hepsini de hibe ile aldık. Belediye bütçesinden de 1 kuruş çıkmadı. Bugün bu tesislerin kurulumu 40 milyon liray aşar. Geçen Meclis’te borçlanma istedik. Olumlu bir cevap geleceğini düşünüyorum. Önümüzdeki Temmuz ayı Meclis’inde de bu konuda sizlerden destek bekliyorum. Çünkü herkesin asfalta ihtiyacı var. Tahmin ediyorum Ağustos ayı ile birlikte tesisimizde sıcak asfalt üretimine başlayacağız” şeklinde konuştu. Gültak, Soğuk asfalt tesisinin de Temmuz sonu gibi faaliyete geçeceğini kaydetti.

Akdeniz’in değiştiğini ve güzelleştiğini söyleyen Gültak, “Çay Mahallesi’nde kentsel dönüşümü bitirdik. Şu an şehrin tam ortasındaki Barış Mahallesi’nde projenin temeli atıldı. Bu şehrin dönüşüme ihtiyacı var. Akdeniz de dönüşmeden Mersin değişmez. Bu konuda devletimize ve hükümetimize teşekkür ediyoruz. Barış Mahallesi’nde 1 yıl sonra konutları teslim edeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)