Akkuyu NGS’de taşlı- sopalı kavga | Güney Gazetesi Mersin

Akkuyu NGS’de taşlı- sopalı kavga

Yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde taşeron işçileri arasında dün akşam saatlerinde taşlı-sopalı kavga çıktı. Akkuyu Nükleer AŞ’den konu hakkında açıklama yapıldı.

Akkuyu NGS’de taşlı- sopalı kavga

Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaat alanında işçiler arasında taşlı-sopalı kavga yaşandı. Santral inşaatında çalışan Aydıner ve Sinerj isimli taşeron şirketlere bağlı işçiler arasında iddiaya göre malzemeler yüzünden tartıştı. Yaşanan tartışma kısa sürede büyük bir kavgaya dönüştü. Yaşanan kavgaya güvenlik güçleri müdahale etti, müdahalenin ardından birçok işçinin gözaltına alındığı iddia öğrenildi.

Akkuyu Nükleer AŞ, inşaat sahasında yaşanan ve sosyal medyada görüntüleri yayılan kavga ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Akkuyu NGS şantiyesinde taşeron şirketlerin iki çalışanı arasında, bir grubun da desteklediği gerginlik yaşandığı belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, "Yaşanan gerginlik kontrol altına alınmıştır. Olaya sebep olan kişiler gözaltına alınmış olup iki kişinin hafif şekilde yaralanmasına neden olan olayla ilgili soruşturma sürmektedir. Akkuyu Nükleer AŞ'nin güvenlik birimi, olayın soruşturmasını gerçekleştiren makamlara gerekli tüm desteği sağlamaktadır. Yaşanan durum Akkuyu NGS şantiyesindeki çalışma programını etkilememiştir, tüm çalışmalar her zamanki gibi devam etmektedir." (Haber Merkezi)