Mersin Teknopark genel kurulu yapıldı | Güney Gazetesi Mersin

Mersin Teknopark genel kurulu yapıldı

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurum ve İşleticisi Ticaret A.Ş. (Teknopark) Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Temsilcisi Veysel Memiş, MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz ve Teknopark Genel Müdürü İhsan Gültekin ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Mersin Teknopark genel kurulu yapıldı

 

Toplantıda başta Teknopark bünyesinde yürütülen projelere ilişkin konular olmak üzere, çeşitli konularda değerlendirmelerde bulunuldu.

Vali Pehlivan ve beraberindekiler toplantının ardından Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren girişimcilerin yerli imkânlarla geliştirdiği ‘İnsansız Deniz Aracı Sistemleri hakkında bilgiler aldı. Daha sonra yine Teknopark bünyesindeki mühendislerce yerli üretimle geliştirilen ve tarım ilaçlama hizmetinde kullanılan insansız hava aracını inceledi. (Haber Merkezi)