Otluca projesi için İller Bankasına yüklendi | Güney Gazetesi Mersin

Otluca projesi için İller Bankasına yüklendi

Anamurlularla bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ilçenin içme suyu projesi olan Otluca Projesi’nde İller Bankası kanadında ilerleme kaydedilmediğini ifade etti. Vahap Seçer, “Bundan tam 2,5 yıl önce Anamur’un Cumhur İttifakı’na mensup ilçe belediye başkanı dahil, İller Bankası Genel Müdürü nezdinde yaptığımız çalışmada buranın kredi sözü tarafımıza verilmişti, ama şu ana kadar herhangi bir gelişme olmadı. Geri yorumu size bırakıyorum” dedi.

Otluca projesi için İller Bankasına yüklendi

Anamurlulara seslenen Başkan Seçer, ilçenin içme suyu sorununu değerlendirdi. Seçer, içme suyu sorununda kendilerine verilen kredi sözü ile ilgili halen bir gelişme olmadığını hatırlatarak, “Anamur ilçemizin içme suyu sorununun çözüme kavuşturulması; Otluca. Önemli bir proje. Her zaman söylediğimiz, her şeyi hazır olan ama finansmanı beklenen bir proje. Finansmanı da sağlayacak olan İller Bankası’dır.  Tekrar tekrar aynı şeyleri anlatmak ve bu konuda da uzun uzun bir konuşma yapmak istemiyorum. Bundan 2,5 yıl önce Anamur'un Cumhur İttifakı’na mensup ilçe belediye başkanı dahil İller Bankası Genel Müdürü nezdinde yaptığımız çalışmada buranın kredi sözü tarafımıza verilmişti, ama şu ana kadar herhangi bir gelişme olmadı. Geri yorumu size bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ANAMUR’DA TOPLAM 6 BİN 150 METRE ASFALTLAMA YAPILDI”

 

Anamur’da toplam 6 bin 150 metre asfaltlama ve 22 bin 110 metrekare kaldırım çalışması yaptıklarını söyleyen Seçer, “2023 yılının sonuna kadar Anamur’un D-400 karayolunun güney yakasında bizim ana arterler, yani Büyükşehrimize ait yollarımız, bu gördüğünüz standartta 1. sınıf olacak; burası çok önemli; biz size derme çatma yol yapmıyoruz. Bakın burası çok önemli” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

Çiftçilerin yüksek girdi fiyatlarına dikkat çekti

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Mut’ta çiftçilerle bir araya geldi. Üreticilerin girdi maliyetlerinin katlandığını dile getiren Başkan Seçer, “Gübre fiyatlarında en az artan % 150 artmış son 1 yılda” bilgisini paylaştı.

Gübre ve akaryakıt fiyatlarında yaşanan artıştan söz eden Başkan Seçer, “Baktım gübre fiyatlarında en az artan % 150 artmış son 1 yılda. % 300’e kadar gidiyor. 1 yıl önce akaryakıt fiyatlarına bakıyorsun, 7 lira olan akaryakıt 30 liraya dayanmış. 4 kat, 4 kattan fazla bir artış söz konusu. Üreticinin litresini 50 liraya kullandığı mantar ilacı, böcek öldüren ilaç olmuş 200 lira, 250 lira. Az önce muhtarım enerji maliyetlerinden, burada gözümüzün içine baka baka akan Göksu'nun debisini neden kullanamadığımızdan bahsetti. Çok yerinde bir değerlendirme yaptı. Mazot, gübre, tohum, enerji. Bunlar tarımın temel girdileri. Döviz arttığı zaman bunların da fiyatı yükselir. Enerji bunların içerisinde en fazla can yakandır. Enerji demek elektrik demek, enerji demek mazot demek, mazot demek ithalat demek, elektrik demek, ithalat demek. Çünkü doğalgaz santrallerimiz var. Yeni yeni güneş enerjisini, yani genel anlamda yenilenebilir enerjiyi konuşmaya başladık” dedi. (Haber Merkezi)