Onay Akbaş’ın kişisel resim sergisi Yenişehir’de açılıyor | Güney Gazetesi Mersin

Onay Akbaş’ın kişisel resim sergisi Yenişehir’de açılıyor

Onay Akbaş’ın kişisel resim sergisi Yenişehir’de açılıyor

Sanatçı Onay Akbaş’ın “Çizgi, Bir Uçtan Öbür Uca – Traits, D’unBout à L’autre” adlı kişisel resim sergisi Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi ve Yenişehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde kapılarını açıyor.

Yenişehir Belediyesi geçtiğimiz yıl kurduğu iki modern sanat galerisinde Sanatçı Onay Akbaş’ın eserlerini Mersinli sanatseverlerle buluşturacak.

Daha önce Paris ve İstanbul’da açılan, Onay Akbaş’ın 1984 yılından günümüze kadar yaptığı çalışmalardan bir seçki sunan sergi, toplamda 32 yağlıboya ve 255 desen eserlerinden oluşuyor.

14 Haziran Salı günü saat 17.30’da açılışı yapılacak “Çizgi, Bir Uçtan Öbür Uca – Traits, D’unBout à L’autre” sergisi yaz boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. 14 Eylül’de sona erecek sergi ile Yenişehir Belediyesi bir yılda 10’uncu sergiye ev sahipliği yapmış olacak.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Onay Akbaş çok kıymetli bir sanatçı, bu sergi ile sanatçının 38 yıllık sanat birikimini Yenişehir’imizde hemşehrilerimizle buluşturacağız” dedi. (Haber Merkezi)