Silifke’de Masa Tenisi Turnuvası Başladı | Güney Gazetesi Mersin

Silifke’de Masa Tenisi Turnuvası Başladı

49. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali kapsamında düzenlenen okullar arası festival kupası masa tenisi turnuvası törenle başladı.

Silifke’de Masa Tenisi Turnuvası Başladı

Silifke Belediyesi tarafından düzenlenen törene Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Korkmaz, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Levent Nogay ve yönetim kurulu üyeleri, Turnuva Düzenleme Komitesi Başkanı Mustafa Göktaş, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Beceren, Yeşim Altun, Ali Okur, Şerife Yörükçü, turnuvada görev alan hakemler ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Başkan Altunok, “Bu yıl 20-26 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz 49. Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali kutlamaları çerçevesinde sportif faaliyetlere de ayrı bir önem verdik. Özellikle gençlerimiz ve çocuklarımız arasında spor kültürü oluşturmak ve çocukların spor yardımıyla birlik ve beraberlik duygusunu geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz okullar arası masa tenisi turnuvamızı bugün burada törenle başlattık. Belediye olarak spora ve sporcuya her zaman destek verdik vermeye de devam edeceğiz. Özellikle gençlerimizin spora teşvik edilmesi çok önemlidir. Sporun her dalı gibi masa tenisi sporu da çok önemli ve çok faydalıdır. Masa tenisi sporu gençlerimize ve çocuklarımıza zihin açıklığı ve doğru düşünme yönteminin yanı sıra ayrı bir yetenekte kazandırmaktadır.  Çocuklarımız bu konuda çok şanslılar. Festival kupası masa tenisi turnuvasına katılan gençlerimize, çocuklarımıza, teknik heyetimize, komitemize, misafirlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın hayırlara vesile olmasını diliyor, herkese başarılar diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)