Vali Pehlivan’dan Çevre Günü kutlaması | Güney Gazetesi Mersin

Vali Pehlivan’dan Çevre Günü kutlaması

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, temiz hava, temiz çevre ve doğanın öneminin çok daha etkili şekilde idrak edildiğini belirterek, “Çevreye verilecek her zararın hem bizleri hem de gelecek nesilleri nasıl olumsuzca etkileyeceğinin bilincinde olmak gerekir” dedi.

Vali Pehlivan’dan Çevre Günü kutlaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Özgür Yalçın ve beraberindeki heyet, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ ve ‘Türkiye Çevre Haftası’ dolayısıyla Vali Pehlivan’ı makamında ziyaret etti.

Vali Pehlivan, ziyarette Müdür Yalçın ile beraberindeki heyetten çevre konusunda il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Pehlivan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Tek Bir Dünya” sloganı ile sürdürülebilir, doğa ile uyumlu ve daha temiz yaşam vurgusuyla 21 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan genelge ile 1- 7 Haziran haftasının “Türkiye Çevre Haftası” olarak kutlanmasına karar verildiğine dikkat çekti. Vali Pehlivan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü çalışanlarına başarılar diledi. (İHA)