Yenişehir’de gündem ek ödenek | Güney Gazetesi Mersin

Yenişehir’de gündem ek ödenek

Yükselen enflasyonla birlikte artan giderlerin birçok kurum gibi kendilerini de zorladığını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, hizmet yapmak için ek ödeneğe ihtiyaçları olduğunu belirtti. Özyiğit ayrıca yeni araçlar satın alarak artan araç kira yükünden kurulacaklarını söyledi.

Yenişehir’de gündem ek ödenek

MAYSA DERYAYEVA

 

Yenişehir Belediyesi Haziran ayı Olağan meclis toplantısında gündem enflasyonla birlikte artan giderler, ek ödenek talebi ve araç kira yükünden kurtulmak için belediyeye yeni alınacak araçlar oldu.

 

ARTAN GİDERLERE DİKKAT ÇEKTİ

 

Yenişehir Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis toplantısında 2022 Mali bütçesine “Ek Ödenek” verilmesi ile ilgili teklif görüşüldü. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, artan enflasyona dikkat çekerek, “Bütçeyi hazırladığımız tarihlerde artan enflasyonun sonucu olarak, yapılan işlerin birkaç katına yapılır hale gelmesi, ücretlerin paralel bir biçimde artıyor olması yeni ek bütçeye ihtiyaç doğurmuştur” dedi. Özyiğit ek ödenek talebinin komisyonlara sevk edilmesini oylamaya sundu. Ek ödenek talebi meclis tarafından oybirliğiyle görüşülmek üzere komisyonlara sevk edildi.

 

YENİ ARAÇLAR KİRA YÜKÜNDEN KURTARACAK

 

Başkan Özyiğit, ayrıca belediye hizmetlerinde kullanmak üzere taşıt alımı ve oluşabilecek nakit ihtiyacının karşılanması amacıyla yurtiçi bankalardan 20 milyon liraya kadar komisyonlara havalesi teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Abdullah Özyiğit, “Daha önce bu borçlanma konusu, araç alımıyla ilgili görüşmüş ve karar bağlamıştık. Şimdi işin son aşamasına gelindi. Araç alımında bu kez bankalar meclis kararını istiyorlar. Dolayısıyla bu nedenle tekrar önünüze gelmiş bir madde. Direk olarak araç alacağız. Daha öncede konuşmuştuk. Araç parkımıza ilave edeceğiz özellikle daha önce alınmış karar gereği, daha önce kiralık olarak kullandığımız araçları ve artan maliyetler nedeniyle kendi bünyemize kazandırıyoruz. Araçları satın alıp, kira ödemek yerine taksit ödeyeceğiz” dedi.