Toroslarda sıfır atık seferberliği sürüyor | Güney Gazetesi Mersin

Toroslarda sıfır atık seferberliği sürüyor

Sürdürdüğü ‘Sıfır Atık” projesiyle 4’üncü Sıfır Atık belgesini alan Toroslar Belediyesi çevre gönüllüleri ile birlikte Türkiye Çevre Haftası ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla doğada dönüşmesi zor olan çöpleri ve atıkları topladı.

Toroslarda sıfır atık seferberliği sürüyor


Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ve Mersin Dora Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğinde Korukent Mahallesi’nde bulanan Toroslar Belediyesi Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte çevre gönüllüleri bir araya geldi. “Doğanın dengesini gözet, çevreni koru ve temiz tut” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte; çevre gönüllüleri, belediye çalışanlarıyla birlikte doğada dönüşmesi zor olan çöpleri ve atıkları topladı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Sıfır atık faaliyetlerimiz çevreye olan sorumluluğumuzun ve hassasiyetimizin de bir göstergesi. İlçemizde Sıfır Atık Projesi’ni de başarıyla sürdürmenin ve Mersin’de bu projeye öncülük etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. Etkinliğin ardından toplanan atıklar değerlendirilerek bertaraf edildi. (Haber Merkezi)