Hedef 29 Ekim’de 29 fabrikanın temelini atmak | Güney Gazetesi Mersin

Hedef 29 Ekim’de 29 fabrikanın temelini atmak

Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Başkanlığında, TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta ve müteşebbis heyet üyelerinin katılımıyla şantiye ofisinde gerçekleştirildi. TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta, "Türkiye’nin Yeni Nesil Sanayi Üssü’nde altyapısı güçlü, modern ve güvenli üretim merkezlerinin inşaatlarına yakın zamanda başlamayı planlıyoruz. Hedefimiz 29 Ekim’de 29 fabrikamızın temelini atmak" dedi.

Hedef 29 Ekim’de 29 fabrikanın temelini atmak

TÜİOSB Müteşebbis Heyet toplantısı Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında TÜİOSB Şantiye binasında gerçekleştirildi.

Mersin’de göreve başladığı ilk günden buyana kent genelinde düzenlenen toplantılara katıldığını belirten Vali Pehlivan, “Sahada olmak verimliliği her zaman artırır. Dün de iş insanlarımızla toplantıdaydık ve orada da ifade ettim.  Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve bir idareci olarak toplumumuzun geleceği için ekonominin ve bununla beraber istihdamın ne kadar önemli olduğunu biliyor, yatırıma, üretime ve istihdama yönelik adımlardan her zaman heyecan duyuyorum. Mersin’de de bunun gerçekten alt yapısı var ve bu konuda önemli adımlar atılmış. TÜİOSB de atılan bu önemli adımlardan birisi” dedi.

 

"TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”
 

TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta da toplantıda TÜİOSB’de yürütülen altyapı inşaat çalışmaları, fabrika inşaat projeleri ve hedeflerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. TÜİOSB olarak Türkiye’nin bereketli topraklarının bulunduğu Çukurova’da ihracata dayalı rol model olma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Başkan Gül Akyürek Balta, “Tarımın sanayileşmesi, ülkemizin kalkınması, çocuklarımızın geleceği ve sağlıklı gıdanın tüm dünya için bir gereklilik olduğu anlayışından hareketle Çukurovalı genç iş insanları olarak TÜİOSB’yi kurarak bölgemizde böyle örnek bir projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

“CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ÇİFTE BAYRAM YAŞATMAYI HEDEFLİYORUZ”

 

Gül Akyürek Balta, TÜİOSB'nin hafriyat çalışmalarının ilgili yönetmeliklere uygun ve yüzde 98 sıkıştırma sağlanarak en üst standartlarda uygulandığı bilgisini vererek, şunları söyledi: " TÜİOSB’nin güçlü temeller üzerinde yükselmesi için toplam 300 hektarlık alanın birinci fazı olan 115 hektarlık alanda 70 sanayi parselinin, arazi düzenleme ve yol çalışmalarının sonuna geldik. İçme ve kullanma suyu, kanalizasyon şebekesi, atık su arıtma tesisi ve enerji altyapısını eksiksiz olarak hazırladığımız 'Türkiye’nin Yeni Nesil Sanayi Üssü'nde dijital altyapılı, endüstri 4.0 felsefesiyle sürdürülebilirlik hedeflerine uygun fabrikaların inşaatlarına yakın zamanda başlamayı planlıyoruz. Allah’tan bir mâni çıkmaz ise hedefimiz 29 Ekim'de 29 fabrikamızın temelini atmak.” (Haber Merkezi)