“Daha yeşil bir kent için çalışıyoruz” | Güney Gazetesi Mersin

“Daha yeşil bir kent için çalışıyoruz”

“Daha yeşil bir kent için çalışıyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak toplum bilincinin arttırılması konusuna önem vermekteyiz. Temiz çevre, yaşanabilir bir kent ve yeşil bir doğa için halkımızla el ele vererek, çevre konusunda daha duyarlı, birlikte ve bilinçli hareket edilmesi gerekliliğine inanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, iklim değişikliği ve etkilerini yakından takip ediyor ve üzerimize düşen gerekli tedbirleri almaya özen gösteriyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Adana, Hatay ve Antalya Büyükşehir Belediyeleri ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri (ODTÜ DBE) tarafından, denizlerin kirlenme sebeplerinin tespiti ve çözümü amacıyla ortak çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Seçer, “Mavi bayrak ödüllü plaj sayımızı 5’e taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ulaşım filosuna kattıkları CNG’li otobüslerin ve inşaatına başladıkları metronun, karbonmonoksit salınımın azaltılmasına katkı vereceğini ifade eden Seçer, “Temiz hava ve hareketlilik sağlayarak hem sağlık hem de çevre dostu bisiklet kullanımını artırmak için kentimize kazandırdığımız 91 kilometre bisiklet yolunu, projelendirdiklerimizle birlikte 586 kilometreye ulaştırmayı hedefliyoruz.  Daha yeşil ve su tasarrufunu sağlamaya yönelik çalışmalar yapıyor, hazırlığını yaptığımız Peyzaj Master Planı ile daha yeşil ve daha düzenli bir kent olmak için önemli adımlar atıyoruz.  Bu ve daha pek çok hizmetimizle Mersin’in çevresini titizlikle koruyor, güzel geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)