“Bu kötü olayların sorumlusu Erdoğan’dır” | Güney Gazetesi Mersin

“Bu kötü olayların sorumlusu Erdoğan’dır”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İçel Anadolu Lisesi’nde “sürtük” sözünden yaşanan olayları sert bir dille eleştirdi.

 “Bu kötü olayların sorumlusu Erdoğan’dır”

“Sürtük” sözünün AKP’li Cumhurbaşkanı tarafından tüm Türkiye’nin gözü önünde gezi eylemcileri için kullanıldığını hatırlatan CHP’li Başarır, “Bu ülkenin Cumhurbaşkanı çıkıp herkesin gözünün önünde grup toplantısında, hak arayan milyonlarca gezi eylemcilerine ağır hakaret etti. Elbette bu ağır hakaret içeren söz tüm kamuoyunda konuşuldu. Mersin’imizin güzide okulunda görev yapan iki öğretmen arkadaşımızın bu sözü kendi aralarında konuşmaları gayet doğaldır. Ancak doğal olmayan ise bu kötü sözü kamuoyunun hafızasına işleten, kesimleri kutuplaştırmak için hiçbir kötü sözü esirgemeyen bu ülkenin Cumhurbaşkanının söylemleridir” dedi.

 

“ÖĞRETMENE YAPILAN YUMRUKLU SALDIRI KABUL EDİLEMEZ”

 

 “Sürtük” sözcüğü yüzünden bir ilçe milli eğitim şube müdürünün okul basarak bir öğretmene yumruk atmasının utanç verici olduğunu ifade eden CHP’li Başarır, “iki meslektaşın AKP’li Cumhurbaşkanı’nın kötü sözünü değerlendirilmesini, kendi eşine söylenmiş olarak kurgulayan bir milli eğitim şube müdürü, okulda öğrencilerin gözü önünde öğretmenlerini linç etmeye kalkıyor. Bir öğretmene yapılan yumruklu saldırı asla kabul edilemez. Bu saldırıyı gerçekleştiren kişi gerekli cezayı almalıdır. Ayrıca bu olay sadece okulda görev yapan bir öğretmene fiziki saldırı olarak nitelendirilmemelidir. Bu saldırı kamu düzenini bozmadır. Bu saldırı kamu kurumuna yapılmış bir saldırıdır. Bu tür saldırılar ancak mafyatik kişilerden beklenir. Sonuç olarak ise yaşanan bu kötü olayların en büyük sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır” dedi. (Haber Merkezi)